Patty Jenkis, Star Wars Rogue Squadron filmi hakkında konuştu

Patty Jenkis

Yönetmen Patty Jenkis, 2023 yılında çıkacak olan Star Wars Rogue Squadron filmi için hazırlıklara devam ediyor. Yakın zamanda yapılan bir röportajda senaryoyu bitirdiğini ve ekibi oluşturduğu söyledi. Patty Jenkis, Star Wars Rogue Squadron filminde Lucasfilm ile iş birliği yapmayı, çalışmanın bambaşka bir yolu olarak tanımladı.

Star Wars’ın danışman grubu ile olan iş birliğinden bahsederken sürecin oldukça derinlerde olduğunu da belirtti. Lucasfilm, Haziran 2021’de projede ortak yazar olarak Matthew Robinson’u seçmişti.

Patty Jenkis

Patty Jenkis’in röportajda söyledikleri

“Harika gidiyor. Bunu duyurmadan 6 hafta önceden zaten bu işin üzerinde çalışıyordum, bu yüzden de oldukça yol kat ettiğmizi söyleyebilirim. Senaryoyu bitiriyoruz, ekibi kuruyoruz ve hepsi harika gidiyor. Hem hikaye için hem de Star Wars’ın gelecek bölümü olduğu için çok heyecanlıyım. Çok büyük bir sorumluluk olmasının yanında gerçekten yeni şeylere başlamak için harika bir fırsat. Bu yönden oldukça heyecan verici.”

Ayrıca Patty Jenkis, hikayeyle kişisel bir bağı olduğunu, babasının hava kuvvetleri pilotu olduğunu ve istediği filmi yapmakta oldukça özgür olduğunu dile getirdi:

“Bu tamamen farklı bir çalışma şekli. Sürekli telefondayım ve Star Wars’a dahil olan herkesle Zoom toplantısı yapmak istiyorum. İstediğim hikayeyi işlemekte oldukça özgürüm. Fakat öncesinden kimin ne yaptığını, ne yapacağını, nereye gittiğini ve nasıl çalıştığını gerçekten bilmeniz gerekiyor. Bu hızlanmaya ve alışmaya başladığım, çalışmanın bambaşka bir yolu.”

Total
0
Shares
Önceki
Wadjda

Wadjda (Vecide) inceleme

Sonraki
Freya Mavor & Freegard

Freya Mover, Freegard filminin kadrosuna katıldı