dizi

Paddy Considine, House of the Dragon’un kadrosuna katıldı

Tüm dünyada ilgiyle takip edilen Game of Thrones’un finalinin ardından çekim aşamasındaki spin-off’u House of the Dragon’un kadrosuna ilk katılan isim Paddy Considine oldu.

Geçtiğimiz yıl HBO yetkilileri, sürpriz bir açıklama yaparak Game of Thrones efsanesinin devamı niteliğinde olan bir yapım üzerinde çalıştıklarını duyurmuşlardı. Adı House of the Dragon olan dizi, Game of Thornes’un devamını değil 300 yıl öncesindeki olayları konu alacak.

dizi

Geçtiğimiz gün alınan bilgilere göre, aylar önce oyuncu seçmelerinin başladığını duyduğumuz House of the Dragon kadrosuna katılan ilk isim; Dead Man’s Shoe, World’s End, Hot Fuzz gibi yapımların yıldızı olan, son zamanlarda ise The Outsider dizisi ile adından söz ettiren oyuncu Paddy Considine oldu.

10 bölümlük ilk sezonda Considine, Harrenhal’daki büyük Konsey’de eski Kral Jaehaerys Targaryen’in yerine geçmek için Westeros lordları tarafından seçilen Kral Viserys Targaryen’i oynayacak. Sıcak, nazik ve iyi bir adam olan Viserys, sadece büyükbabasının mirasını ileriye taşımak istiyor. Ancak bu, iyi bir adamın iyi bir kral olabileceği anlamına gelmiyor. dizi

House of the Dragon konusu ne olacak?

Targaryenları anlatacak bu dizi, 2019 yılında yayımlanan, Martin tarafından yazılan Fire & Blood isimli bir kitaptan uyarlanıyor. Kitapta, hanedanlığın sallantılı tarihine ışık tutuluyor. Targaryenların yaşadıkları iç savaşa artı olarak Westeros’un tarihi ve 7 krallığın nasıl kurulduğu gibi merak edilen konulara da dizide açıklık getirilecek.

House of the Dragon; George R. R. Martin ve Ryan J. Condal tarafından ortaklaşa yaratıldı. Pilot ve ek bölümlerin yönetmenliğini de Game Of Thrones’un toplam 6 bölümünü yöneten Miguel Sapochnik üstlenecek.

Game Of Thrones hayranlarının merakla beklediği yapım House of the Dragon’un 2022 yılının ortalarında yayımlanması bekleniyor.

Daha Fazla İçerik
Menajerimi Ara
Menajerimi Ara 10. bölüm 2. fragmanı yayımlandı