93. Oscar Ödül Töreni’nin ertelenmesi düşünülüyor

GettyImages 1205148086 e5bpne

Akademi Ödülleri; bilinen adıyla Oscar Ödülleri, Academy of Motion Picture Arts and Sciences (Sinema Sanatları ve Bilimsel Akademisi) tarafından her yıl 1 defa film endüstrisindeki görsel ve teknik başarılara verilen ödüldür. Kaliforniya’da düzenlenen ödül töreni uluslararası arenada, ödül kazananlar için büyük bir başarı olarak kabul edilir.

Bu yılki 92. Akademi Ödül töreni 9 Şubat 2020’de Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenmişti.

93.’sü düzenlenecek olan önümüzdeki Oscar Töreni’nin Pandemi nedeniyle ertelenmesi bekleniyor.

oscar

Anonimlik durumu hakkında konuşan kaynaklar, kesin planların bu kavşakta somut olmaktan çok uzak olduğunu söylüyor. Telecast şu anda ABC’de 28 Şubat 2021 için ayarlamış .

Variety’e konuşan konuyla ilgili kaynaklardan biri “Muhtemelen ertelenecek” dedi .

Oscar’a uygunluk için COVID-19 nedeniyle yeni geçici kural değişiklikleri açıklandığında, Akademi başkanı David Rubin Variety’ye , 2021 Oscar yayınının pandeminin ardından nasıl değişebileceğini bilmek için çok erken olduğunu söyledi .

“Manzaranın ne olacağını bilmek imkansız. Filmi kutlamak istediğimizi biliyoruz, ancak tam olarak hangi şekli alacağını bilmiyoruz.”

Kurallara göre filmin Oscar Ödül Törenine katılabilme hakkı kazanması için öncelikle Los Angeles County’de yedi günlük bir tiyatro süreci geçirmesi gerekiyor. Ancak bu yıl, dijital olarak yayımlanan filmler, stüdyo başlangıçta bir tiyatro yayını planlamışsa hak kazanabilir. Rubin, “Bence herkes yapımcıların durumuna sempati duyuyor ve üyelerimizi ve film topluluğunu desteklemek için buradayız” dedi. “Tiyatro sergisinin mevcudiyeti açısından ne olacağını gerçekten bilmediğimiz zaman mantıklı. Sadece bu yıl ve tiyatroların açık olmadığı bu dönemde müthiş film çalışmaları görülebilir ve kutlanabilir.”

Yeni kural değişiklikleri arasında Oscar ödüllü teatral koşuların sadece Los Angeles yerine New York, Chicago, Miami, Atlanta ve Bay Area’da yer almasına izin veriliyor.

Oscar

92. Oscar Ödülleri’nin kazananlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/92-oscar-odulleri-sahiplerine-kavustu/

Total
0
Shares
Önceki
3F7F11D4 72EF 421E BF99 EF32E693F6B6

Batwoman’ın başrolü Ruby Rose diziden ayrıldı!

Sonraki
Justice League
mm

Justice League’in 4 saatlik Zach Snyder versiyonu duyuruldu