Normal People

Normal People’ın yönetmeni 2. sezon hakkındaki planlarından bahsetti

Normal People 2. sezonu nasıl olacak?

İlk sezonu 26 Nisan 2020’de Hulu‘da yayımlanan, Sally Rooney‘nin aynı adlı romanından diziye uyarlanan ve son dönemlerin en konuşulan dizilerinden biri olan Normal People, görselliği, diyalogları, soundtrack albümü ve doğallıktan güç alan anlatısıyla hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından beğenilmişti. İzleyicilerin gönlünü kazanan dizi adından övgüyle söz ettirirken, aynı zamanda da BBC’nin son dönemde en çok izlenen dizilerinden biri oldu.

Marianne ve Connell’ın İrlanda’da küçük bir kasabadaki lisede başlayıp yıllar içinde farklı şehirlerde, farklı şekillere bürünen karmaşık ilişkisine odaklanan dizinin ilk altı bölümünü yöneten Lenny Abrahamson ve hikâyenin merkezinde yer alan iki gence hayat veren Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal, geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi. Edgar-Jones, Mescal ve Abrahamson dizinin yaratım süreci ve karakterler hakkındaki görüşleri hakkında konuşurken, dizinin 2. sezonunun çekilip çekilmeyeceği sorusu da gündeme geldi.

Normal People
Normal People, 12 bölümün ardından uyarlandığı romanın tamamını ekrana uyarlamış ve hikâyesini noktalamış olsa da, dizinin açık uçlu bir finalle bitmesi ve izleyicilerden gördüğü yoğun ilgi 2. sezonun çekilebileceğinin konuşulmasına neden oldu. Dizi ekibi finalin ardından verdikleri röportajda şu an için 2. sezon çekme gibi bir planları olmadıklarını söylese de, ileride hikâyenin devam ettirilmesi fikrine tamamen karşı çıkmadı.

Dizinin ilk 6 bölümünün yönetmenliğini yapmış olan Lenny Abrahamson, olası bir 2. sezona dair fikirlerini paylaştı. Bu karakterleri yeniden ziyaret etme ihtimali üzerine konuştuklarını söyleyen Abrahamson, bunun aralarında yapılmış, resmi olmayan bir konuşma olduğunu, 2. sezon için somut bir görüşme gerçekleşmediğini belirtti. Ancak Abrahamson, birkaç yıl sonra bu karakterleri yeniden ziyaret etme fikri üzerine düşünmeye devam ediyor.

Eğer herkes kabul eder ve doğru şartlar oluşursa beş yıl sonra bu karakterleri yeniden ziyaret edip, neler yaşadıklarını, nerede olduklarını görmek istediğini söyleyen Abrahamson, “İkisinden birisi anne ya da baba olmuş mu? Nasıl ilişkiler içindeler ve yeniden karşılaşmaları bu ilişkileri nasıl etkiler?” gibi sorular üzerine düşünüyor. Dizinin finalinden birkaç ay sonrayı anlatmanın tuhaf olacağını söyleyen Abrahamson, aradan zaman geçmesi gerektiğine inanıyor. Bunun için oyuncuların da gerçekten yaşlanmasını beklemek gerektiğini söyleyen yönetmen, bundan 5-10 yıl sonra Before Sunset benzeri bir 2. sezon çekilebileceğini düşünüyor.

Eğer izlemek isterseniz dizinin ilk sezon fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.