Netflix, “Sherlock Junior” adlı bir proje üzerinde çalışıyor

mm
Sherlock Junior

Ortaya çıkan yeni gelişmelere göre Netflix, “Sherlock Junior” adında bir başka orijinal film projesi üzerinde çalışıyor. Son olarak Sherlock Holmes’ün kız kardeşinin maceralarını anlatan “Enola Holmes” filmini aboneleri ile buluşturan Netflix, görünüşe göre Sherlock Holmes projelerine bir yenisini daha ekliyor.

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan Enola Holmes filminin, platformun şimdiye kadarki en büyük prömiyerlerinden biri olarak rekorlar kırmaya devam etmesi Netflix’in yeni bir “Sherlock Holmes” projesi üzerinde çalışmak istemesini hiç de şaşırtıcı kılmıyor.

Sherlock Junior

Sherlock Junior konusu ne olacak?

Proje, zaten bir süredir Netflix’in gündemindeydi ve yazarların bulunması ile birlikte ilk adımlar atıldı. Filmde, edebiyat tarihinin en ikonik dedektiflerinden olan Sherlock Holmes’u ve davaları çözmesine yardımcı olan arkadaşı Dr. Watson’ın genç hallerini göreceğiz.

Watson, tuhaf bir kayboluşun ve kasabalarındaki bir cadı lanetinin ardındaki gizemi çözmeye çalışır. İngiliz gurbetçi ve yeni komşusu Sherlock Holmes ile bağlantı oluşturan Watson, çocuk dedektiflerden oluşan bir ekip kurar. Geride bıraktığı hazineyi bulma şanslarını ise bir dizi tehlikeli hırsızdan kurtulmak için birlikte denerler.

Dizinin oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı gibi detaylar şu an için belirsizliğini koruyor.

Sherlock Junior

Netflix, Sherlock Holmes karakterinin içeriğine ev sahipliği yapmaya çalışıyor gibi görünüyor. Millie Bobbie Brown filmi “Enola Holmes”un ardından, Londra’da suçları çözmesine yardımcı olan kimsesiz çocukların oluşturduğu bir çetenin hikayesinin anlatıldığı “The Irregulars” dizisi de gelecek yıl Netflix’e gelecek. Devam filmleri ve yan ürünler de dahil olmak üzere hakkında duyduğumuz birçok söylenti projesi de bulunuyor.

Ayrıca Netflix, şu ana kadar yapılan en büyük Sherlock Holmes projelerinden olan BBC dizisi “Sherlock”un da lisansını küresel olarak taşıyor. Ancak tüm bunların yanında, Robert Downey Jr.’ın bir Sherlock Holmes Sinematik Evreni kurmak istediğini de biliyoruz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
The Mandalorian
mm

The Mandalorian 2. sezonundan yeni bir fragman yayımlandı

Sonraki
Shameless
mm

Shameless final sezonu konusu ne?