Netflix korku filmi önerileri

mm
Netflix

Korku filmi izlemek istiyor fakat ne izleyeceğinize karar veremiyorsanız bu liste tam da size göre. Netflix’te bulunan ve her biri adından oldukça söz ettiren bu filmler eminiz ki ilginizi çekecek. Buyurun başlayalım.

1. Korku Sokağı: 1994 (6.2)

Korku Sokağı

Yönetmen: Leigh Janiak

Senaryo: Leigh Janiak, Phil Graziadei

Oyuncular: Kiana Maderia, Olivia Scott Welch, Benjamin Flores Jr., Julia Rehwald, Maya Hawke

Korku Sokağı, Ohio’da Shadyside kasabasını etkisi altına alan olayları konu ediniyor. 1994 yılında bir grup gencin yaşadığı kasabada lanetli olaylar meydana gelir. Bu konuyu araştırmaya başlayan gençler, kasabaya yüzlerce yıldır musallat olan lanetli varlıkların birbirleri ile bağlantılı olduğunu fark eder ve çok geçmeden sıradaki kurbanların kendileri olduğunu anlar.

2. Chucky (5.6)

Chucky

Yönetmen: John Lafia

Senaryo: Don Mancini

Oyuncular: Brad Dourif, Alex Vincent, Jenny Agutter, Peter Haskell

Chucky lanetli bir bebektir ve oldukça tehlikelidir. Chucky’nin saçtığı dehşet nedeniyle küçük Andy koruyucu aileye verilmiş, annesi Karen da bakımevine kapatılmıştır. Koruyucu ailesinin yanına yerleşen Andy yeni kız kardeşi Kyle ile iyi anlaşmaya başlar ve zamanla arkadaş olurlar ancak Chucky bir kez daha geri döner. Chucky’nin işlediği kimi suçlar zamanla Kyle’nin üstüne kalmaya başlayınca ailede gerginlikler yaşanır ancak Kyle sonunda Andy’nin oyuncak bebek hakkında gerçeği söylediğini fark ederek onu durdurmaya yemin eder. İki kardeş çok geç olmadan şeytani bebeği durdurabilecek midir?

3. Chucky’nin Gelini (5.4)

Chucky'nin Gelini

Yönetmen: Ronny Yu

Senaryo: Don Mancini

Oyuncular: Brad Dourif, Jennifer Tilly, Katherine Heigl, Nick Stabile, John Ritter

Seri katil Charles Lee Ray’in ruhu öldüğü sırada gizemli bir biçimde Chucky adındaki oyuncak bebeğin içine girer. Kız arkadaşı Tiffany, Chucky’yi kilitli tutulduğu delil odasından kaçırır ve bir vudu büyüsüyle canlanmasını sağlar fakat işlerin yolunda gitmediği bir rüya görür ve Chucky’yi yeniden kilit altına alır. Kaçmayı başaran Chucky Tiffany’yi elektroşokla öldürür ve ruhunun kendisi gibi bir oyuncak bebeğe girmesini sağlar. New Jersey’de gömülü olan gizemli bir muska ikisini de yeniden insan yapacaktır. Tabii onu elde etmek için önce bir düzine insanı alt etmeleri gerekir.

4. Korku Seansı (7.5)

Korku Seansı

Yönetmen: James Wan

Senaryo: Chad Hayes, Carey W. Hayes

Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston, Lili Taylor, Joey King, Mackenzie Foy

Konusunu gerçek bir hikayeden alan Korku Seansı, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren‘ın karşılaştıkları ürkütücü bir olayları ele alıyor. Ed ve Lorraine Warren bir gün Perron ailesinden bir telefon aldıklarında hayatlarının en korkutucu görevine atıldıklarının farkında değillerdir. Perron ailesinin gözlerden uzak çiftlik evi nedeni bilinmeyen karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır ve bu nedenle de hayatları tam bir kabusa dönüşmüştür. Bu olayı çözebileceklerine inanan deneyimli Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir. 

5. Korku Seansı 2 (7.3)

Korku Seansı 2

Yönetmen: James Wan

Senaryo: Chad Hayes, Carey W. Hayes, James Wan, David Leslie Johnson

Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Frances O’Connor, Madison Wolfe, Simon McBurney, Franka Potente

Warren’lar; hayret verici doğaüstü araştırmalarına, kötü niyetli bir ruhun dört çocuklu bekar bir annenin evine dadanması üzerine devam ederler. Bu olay üzerine, aileye yardım eli uzatmak için Kuzey Londra’ya doğru yola koyulurlar.

6. Vampirler vs. The Bronx (5.6)

vampires vs the

Yönetmen: Osmany Rodriguez

Senaryo: Osmany Rodriguez, Blaise Hemingway

Oyuncular: Jaden Michael, Gregory Diaz IV, Gerald W. Jones III, Joel Martinez, Shea Whigham

Vampires Vs. The Bronx, bir grup gencin macerasını konu ediniyor. Bronx’lu arkadaş grubu, mahallesini vampir çetesinden koruyabilmek için savaş verme kararı alıyor ve mücadeleye başlıyor.

Total
0
Shares
Önceki
Transformers: War for Cybertron Kingdom
mm

Transformers: War for Cyberton Kingdom fragmanı yayımlandı

Sonraki
Aşk 101 2. sezon

Aşk 101 2. sezon ne zaman?