1CA6CCAC 6B7A 4281 969E 688DB1192295

Netflix Black Lives Matter adlı bir kategori oluşturdu

Netflix geçtiğimiz günlerde yaşanan üzücü bir olay nedeniyle Netflix Black Lives Matter adlı yeni bir kategori oluşturdu.

George Floyd’un bir polis tarafından öldürülmesinin ardından dünya üzerindeki birçok yerde protestolar düzenlendi. ‘Black Lives Matter’ sloganı ile düzenlenen protestolarda sadece siyahi olduğu için nefessiz bırakılarak bir polis memuru tarafından öldürülen George Floyd ile birlikte dünya üzerindeki birçok yerde haksızlığa uğrayan siyahilerin hakları savunuldu.

black lives matter

Netflix de bu protestolara destek vermek ve siyah insanların haklarını koruduğunu belirtmek amacıyla yeni bir kategori oluşturdu.

Bu kategoride siyah insanların hayatlarını, yaşadıkları zorlukları ve uğradıkları haksızlıkları anlatan yapımlar bulunmakta. Türkiye’den de erişilinebilen bu platformda bu zamana kadar çokça beğeni kazanmış 13th adlı belgesel, Spike Lee imzalı She’s Gotta Have It adlı film bulunuyor. Aynı zamanda When They See Us, Pose, Orange Is the New Black, Seven Seconds, Dear White People, Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker gibi dizilere de yer veriyor.

When They See Us ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/abdde-olay-olan-dizi-when-they-see-us/

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.