Masterchef Türkiye’de bu hafta kim elendi

masterchef

Masterchef Türkiye, kökünde İngiltere yapımı Masterchef adlı yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. Yarışma, 2011 yılında 1 sezon boyunca Show TV’de yayımlanmıştı ancak daha sonra 2018’de Acun Medya yapımcılığında TV8’de yayımlanmaya başladı.

2018’de yayımlanan sezonun jüri koltuğunda; Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu yer almaktaydı. Ancak 2019’da yayımlanan sezonda, Hazer Amani’nin yerini İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

Masterchef

Her gün büyük bir ilgiyle takip edilen Masterchef Türkiye 2020’de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Yarışmada geçen haftaki elenen iisö Walison Fonseca olmuştu. Geçtiğimiz dakikalarda ise bu haftanın elenen yarışmacısı belli oldu.

Masterchef’te bu hafta kim hangi takımdaydı?

Bu hafta mavi takım kaptanı olan Uğur, kendi takımına Emir, Esra, Tanya, Furkan, Berker ve  Ebru’yu; kırmızı takım kaptanı olan Sefa ise takımına Serhat, Barbaros, Eray, Özgül, Ayyüce ve Didem’i seçmişti.

Yapılan yarışmalar sonucunda eleme adayları, mavi takımdan Uğur, Emir, Esra ve Tanya; kırmızı takımdan ise Özgül ve Didem olmuştu.

Elenen yarışmacı kim oldu?

Masterchef
Mehmet Şef’in imza tabağı

Eleme adayı olarak gösterilen 6 aday, ilk olarak yaratıcılık yemekleri ile yarıştılar. Bu tabaklardan en yaratıcı 3 tabak sahibi olan Uğur, Emir ve Esra elenmekten kurtuldu. Özgül, Didem ve Tanya ise bir sonraki aşamaya geçti.

Son aşamada ise Mehmet Şef’in imza “Levrek” tabağına en yakın tabağı yapmak için zorlu bir mücadele verdiler. Bu yarışma sonucunda ise Danilo Şef’in tabağına en uzak olan tabağı yapan Didem Devay, Masterchef’in bu hafta elenen ismi oldu.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
yeni hayat
mm

Yeni Hayat 8. bölüm 2. fragmanı yayımlandı

Sonraki
Öğretmen

Öğretmen 7. bölüm fragmanı yayımlandı