Masterchef’te hangi yarışmacı elendi

masterchef

Masterchef Türkiye, kökünde İngiltere yapımı Masterchef adlı yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. Yarışma, 2011 yılında 1 sezon boyunca Show TV’de yayımlanmıştı ancak daha sonra 2018’de Acun Medya yapımcılığında TV8’de yayımlanmaya başladı.

2018’de yayımlanan sezonun jüri koltuğunda; Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu yer almaktaydı. Ancak 2019’da yayımlanan sezonda, Hazer Amani’nin yerini İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

Her gün büyük bir ilgiyle takip edilen Masterchef Türkiye 2020’de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Selin’in yarışmaya veda etmesinin ardından ana kadrodan Walison, Masterchef’e dahil olmuştu.

masterchef-seyrederiz

Masterchef’te bu hafta kim hangi takıma seçildi?

Bu hafta mavi takım kaptanı olan Serhat, kendi takımına Furkan, Tanya, Eray, Sefa, Uğur, Özgül ve Didem’i; kırmızı takım kaptanı olan Barbaros ise takımına Esra, Emir, Duygu, Berker, Ayyüce, Ebru ve Walison’ı seçmişti.

Yapılan yarışmalar sonucunda eleme adayları, mavi takımdan Uğur, Didem, Eray ve Sefa; kırmızı takımdan ise Esra ve Duygu olmuştu.

Elenen isim kim oldu?

Eleme adayı olarak gösterilen 6 aday, ilk olarak yaratıcılık yemekleri ile yarıştılar. Bu tabaklardan en yaratıcı 3 tabak sahibi olan Uğur, Eray ve Esra elenmekten kurtuldu. Duygu, Didem ve Sefa ise bir sonraki aşamaya geçti. Son aşamada ise Danilo Şef’in imza tabağına en yakın tabağı yapmak için zorlu bir mücadele verdiler. Bu yarışma sonucunda ise Danilo Şef’in tabağına en uzak olan tabağı “kasıtlı olarak” yapan Duygu, Masterchef’in bu hafta elenen ismi oldu.

Total
0
Shares
Önceki
mean girls

Mean Girls ekibi tekrar bir araya geldi

Sonraki
öğretmen

Öğretmen 5. bölüm fragmanı yayımlandı