Mad Max: Furiosa oyuncu kadrosu belli oldu

mad max furiosa

Mayıs ayında alınan haberlerle birlikte, 2015 yılında vizyona giren “Mad Max: Fury Road” ile son yılların en iyi filmlerinden birine imza atan George Miller’in, Mad Max evreninde geçen yeni hikâyeleri konu almaya hazırlandığını duymuştuk. Ünlü yönetmen Miller, Charlize Theron’un 2015 yapımı “Mad Max: Fury Road” filminde canlandırdığı Imperator Furiosa karakterini mercek altına alan bir spin-off çekmeyi planladığını söylemişti. Mayıs ayından bu yana filmin kadrosunda kimlerin yer alacağı tartışmaları ise geçtiğimiz saatlerde alınan haberlerle son buldu.

mad max furiosa

Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II; Mad Max:Furiosa kadrosunda

“Split”, “The Witch”, “Peaky Blinders” gibi yapımlarda yer alan ayrıca yakında yayımlanacak dizi “The Queen’s Gambit”in başrolünde bulunan Anya Taylor-Joy; Thor karakterine can veren “Yenilmezler” filmlerinin yıldızı olan ve son zamanlarda “Extraction” filmiyle adından söz ettiren Chris Hemsworth; “Watchmen”, “Aquaman” gibi yapımlarla tanınan Yahya Abdul-Mateen II “Furiosa” kadrosuna katılan isimler oldu.

George Miller, 2015 yapımı “Mad Max: Fury Road”taki Charlize Theron’un Imperator Furiosa karakterine dayanan ön film “Furiosa”da rol almak üzere Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II’ye teklif götürdü ve olumlu geri dönüşler aldı. Taylor-Joy, Furiosa’nın daha genç bir versiyonu olan başrolü oynayacak. Miller, mayıs ayında verdiği bir röportajda rolü devralmak için 20’li yaşlarında bir aktris aradığını söylemişti. O sırada 44 yaşında olan Theron’un role çok uygun olmayacağı düşünüldüğü için uzun bir süreç sonunda 24 yaşındaki Taylor-Joy role seçildi.

mad max seyrederiz

Miller, uzun süredir yapımcı ortağı olan Doug Mitchell ile birlikte “Furiosa”yı yönetecek, yazacak ve yapımcılığını üstlenecek. Ayrıca film, “Fury Road” gibi Warner Bros. Pictures tarafından üretilecek.

Miller ve Nick Lathouris, Fury Road’un senaryosunu oluştururken her karakter için yan hikayeler geliştirmişti fakat filmde izleyiciye Furiosa’nın geçmişi hakkında çok fazla şey aktarılmamıştı. Karakter hakkında bildiğimiz tek şey, ölümsüz Joe yönetiminde bir savaş kaptanı olan Furiosa’nın, Joe’nun cariyelerini özgür kılmak için Tom Hardy tarafından canlandırılan “Max Rockatansky” karakteri ile ittifak kurmasıydı. Ancak yeni filmle birlikte karakterin geçmişinin derinliklerine inilmesi bekleniyor.

Mad Max:Furiosa’nın çekimlerine, yönetmenin diğer filmi Three Thousand Years of Longing’in tamamlanmasıyla birlikte başlanması bekleniyor. Heyecanla beklenen yeni Mad Max filmiyle ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
SpaceX
mm

HBO’dan “SpaceX” dizisi geliyor

Sonraki
Menajerimi Ara
mm

Menajerimi Ara 9. bölüm fragmanı yayımlandı