Lucifer 5. sezon hakkında bildiğimiz her şey!

lucifer

Cehennemin Efendisi olmaktan sıkılan Lucifer, Los Angeles’ın ihtişamlı ve ışıltılı deliliği uğruna hâkimiyetini sürdüğü cehennemi terk edip, bu şehirde Lux adında bir mekân açıp fani bir yaşam sürmek ister. Fakat kardeşi ve babası onu rahat bırakmaz. Yardımcısı Maze ile beraber geldiği dünyada tanıştığı Dedektif Chloe Decker ile birlikte çalışarak suçluları yakalar ve bir yandan kendi ailevi problemleri ile uğraşır.

Lucifer 5. sezonu hakkında tüm bildiklerimiz

Bugün sizler için Lucifer dizisinin 5. sezonu hakkında bildiğimiz tüm bilgileri derledik. Başrolünde Tom Ellis‘in bulunduğu, fantastik, polisiye ve komedi türündeki dizinin 5. sezonu final sezonu olacaktı. Ancak Tom Ellis, Netflix’le bir anlaşma yaptı ve Netflix’le birlikteliğini bir yıl daha uzattı. Kısacası 21 Ağustos’ta yayımlanacak olan dizinin 5. sezonu final sezonu olmayacak, diziyi bir sezon daha izleyebileceğiz.

Yayımlanacak yeni sezon, 21 Ağustos tarihinde Netflix kütüphanesinde yerini alacak ama bu sefer bir farklılıkla. Netflix, bazı durumlarda değişiklik yapsa da genelde sezonlarını tek bir seferde yayımlayan bir platform. Lucifer da bu yıl o yapımlardan biri oldu, dizi iki part şeklinde yayımlanacak. İlk partın yayımlanma tarihi belli iken ikinci partın ne zaman yayımlanacağına dair kesin bir tarih yok. İkinci partın da 2020 yılının sonlarına doğru izleyici ile buluşması bekleniyor.

lucifer 5. sezon hakkında

Dizinin 4. sezonunun sonunda Cehennemin Kralı olan Lucifer’ın, çıkan isyanlardan dolayı cehenneme geri dönüşünü izlemiştik, sezon Lucifer’ın cehennemdeki tahtında oturmasıyla bitmişti. Dün yayımlanan fragmanda ise bu sezona dair bazı bilgiler edindik. Hiç kimse Lucifer’ın gitmesinden memnun değilken bazıları ise ona sinirli. Fragmanda da gördüğümüz üzere eskisinden daha garip davranan bir Lucifer geri dönüyor. Herkes bu değişikliği fark ederken gelen kişinin aslında Lucifer’ın ikiz kardeşi Michael olduğunu öğreniyoruz.

Bu sezonda ikiz kardeşinin hayatını ele geçirmeye çalışan Michael’ı izleyeceğiz. Sezonun geri kalanında da Lucifer’ın geri dönmesi ve işleri tekrar ele alması bekleniyor

Yeni sezonda da dizinin oyuncu kadrosunda büyük bir değişiklik olmayacak. Tom Ellis, dizinin başrolünde bulunmaya devam ederken Dedektif Chloe Decker rolünde de Lauren German bulunacak. Cehennemin Kralı’nın sadık hizmetkarı Maze ise Lesley-Ann Brandt tarafından canlandırılmaya devam edecek. Dedektif Dan Espinoza, Ella Lopez, Amenadiel Canaan, Dr. Linda Martin karakterleri de yeni sezonda yer alacak ve daha önce canlandırıldıkları oyuncular tarafından canlandırılacak.

Daha önce bir başka fantastik dizi olan Supernatural dizisinde Tanrı rolü ile bulunan Rob Benedict ise yeni sezonun ikinci partında bulunacak. Her iki dizinin de hayranları, evrenler arası bir geçişi heyecanlandırıcı bulup istese de Rob Benedict bu sefer karşımıza tanrı olarak çıkmıyor.

Dizinin 8 bölümden oluşacak ilk partı 21 Ağustos 2020 tarihinde yayımlanacak, yine 8 bölümden oluşan ikinci partın ne zaman yayımlanacağı ise kesin olarak bilinmiyor. Dün yayımlanan ilk fragmana Türkçe alt yazılı bir şekilde aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
The Old Guard müzikleri

The Old Guard müzikleri

Sonraki
Kill Bill
mm

Yeni Kill Bill filminde Zendaya mı olacak?