Karayip Korsanları serisi izleme sırası

Karayip Korsanları

Karayip Korsanları serisi izleme sırası içeriğimizde, serinin filmlerini hangi sırayla izleyebileceğinizden bahsettik. Karayip Korsanları izleme sırası için içeriğimizi okumaya devam edin.

Karayip Korsanları hangi sırayla izlenmeli?

  • Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti (2003)
  • Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006)
  • Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (2007)
  • Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011)
  • Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (2017)

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti

IMDB: 8.0 – Fragman

Karayip Korsanları

Konusu: Serinin ilk filmi olan Sİyah İnci’nin Laneti’nde, Port Royal kasabasının tanınan bir metal işçisi çırağı olan Will Turner’ın, sevgilisi Elizabeth Swann’ın acımasız korsan Hector Barbossa tarafından kaçırılması üzerine yaşanılan gelişmeler anlatılıyor.

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı

IMDB: 7.3 – Fragman

Karayip Korsanlari 2006

Konusu: Will Turner ve Elizabeth, düğün hazırlıklarıyla meşgulken dostları Kaptan Jack Sparrow ise tahmin edilebileceği üzere yine bela aramaktadır. Sparrow’un başına aldığı bu belalardan, ikili de nasiplerini alacaktır.

Jack’in, Davy Jones’a kan borcu olduğu yayılınca, ortalık tekrardan birbirine girer. Sparrow, eğer bu borçtan yakayı kurtaramazsa ömrü boyunca Uçan Hollandalı’nın kölesi olarak yaşamak ile karşı karşıyadır. Bu beladan kurtulmanın bir yolunu düşünen Jack Sparrow’un, Ölü Adamın Sandığı’na sahip olan kişinin Davy Jones’un üzerinde de hakimiyet kurabileceğini öğrenmesiyle olaylar başlar.

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

IMDB: 7.1 – Fragman

Karayip Korsanlari 2007

Konusu: Will Turner ve Elizabeth Swann, Jack Sparrow’u tuzaktan kurtarmak için bir yolları olmadığından dolayı Kaptan Barbossa ile ittifak oluştururlar. Doğu Hindistan Ticaret Şirket’nin adamı Davy Jones’un hayalet gemisi Uçan Hollandalı, bütün denizleri kasıp kavurmaktadır.

Vahşi denizlerde yelken açan korsanlarımızın yolu Singapur’a düşer. Singapur’da ise korsan Sao Feng ile karşı karşıya gelirler. Dünyanın sonu olarak tabir edilen uzakdoğu sularındaki bu savaşta dengeler açıktır. Korsanların her biri sadece kendi menfaati için taraf olmakla kalmayacak, aynı zamanda yaşam tarzlarını kurtarma mücadelesi verecektir.

Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde

IMDB: 6.6 – Fragman

Karayip Korsanlari 2011

Konusu: Sparrow, Gençlik Çeşmesi’nin bulunması adına İngiltere Kralı’na hizmet etmeyi reddeder. Bunun üzerine, kentte kendi adını kullanarak gemisine mürettebat toplamaya çalışan sahte bir kaptanın olduğunu öğrenir. Sparrow, sahte kaptanı kovalarken aslında karşısındakinin Angelica olduğunu anlar. Angelica da aynı şeyin peşindedir: Sonsuz yaşam sağlayan Gençlik Çeşmesi. Gençlik yıllarındaki aşkı ve onun şimdiki hali arasında gidip gelen Jack Sparrow, kendini korsan Karasakal’ın gemisinde esir düşmüş bir halde bulur.

Esir düşen mürettebatı Gibbs ve Kaptan Barbossa da ellerindeki harita ile çeşmeye giden yolu ve ritüelin gerçekleştirlmesi için gereken malzemeleri toplama niyetindedir. İki korsanın yolu, deniz kızlarını avlarken kesişecektir.

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı

IMDB: 6.5 – Fragman

Karayip Korsanlari 2017

Konusu: Will Turner’ın oğlu Henry büyümüş, babasının lanetini kaldırabilmek adına Jack Sparrow’u bulmak zorundadır. Jack ise bu arayışa karşın, bir adada soygun gerçekleştirmektedir. Sparrow’un gerçekleştirdiği bu soygun girişimi ise başarısız olur. Tayfasının, artık Jacke’e güveni bitmiştir ve Jack’i terk ederler. Sparrow, iyi bir ruh halinde bulunmadığından pusulasını bir şişe içkiye takas eder. Böylelikle de pusulaya ihanet etmiş olur.

Jack’in bu umursamaz tavrı ise Salazar’ın serbest kalmasına yol açar. Korsanları yok etmeye ant içmiş ve denizleri kasıp kavuran Kaptan Armando Salazar’ın, Jack Sparrow ile yolları kesişir. Jack ona bir oyun oynar ve onu şeytan üçgeninde hapseder. Salazar, intikam için dönecektir.

Total
0
Shares
Önceki
And Then There Were None

Günün dizi önerisi: And Then There Were None

Sonraki
Netflix

En yüksek IMDB puanlarına sahip 10 Netflix dizisi