Jonathan Steinberg, Percy Jackson and the Olympians dizisinin yönetmeni olacak

percy jackson and the olympians

İlk olarak 5 kitap halinde çıkan daha sonra film serisine uyarlanmış Percy Jackson and the Olympians‘ın Disney+ tarafından diziye uyarlanacağını öğrenmiştik. Geçtiğimiz günlerde oyuncu seçimleri için ilk duyurularını yapan dizi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Jonathan Steinberg, dizinin yönetmen koltuğunda oturacak ve yapımcılığını üstlenecek.

Jonathan Steinberg, ilk sezonu 2014 yılında yayımlanan dört sezonluk Black Sails dizisinin yaratıcısıydı. Dizinin çekimlerinin ne zaman başlayacağı ya da izleyici ile ne zaman buluşacağı bilinmiyor.

percy jacson and the olympians

Percy Jackson and the Olympians konusu

Dizinin konusu henüz duyurulmadı. Ancak orijinal hikâye şöyle: Percy Jackson, Yunan mitolojisinde tanrı olan Poseidon’un yarı tanrı olan oğlu olduğunu öğrenir. Percy zamanla kendisi gibi tanrıların soyundan gelen gençlerle tanışır, onlarla sadece yarı tanrıların olduğu bir kampta yaşamaya başlar fakat bu da çok uzun sürmez ve annesini Yeraltı Tanrısı Hades’ten kurtarmak için arkadaşlarıyla beraber mitolojik tanrılar ve yaratıklarla karşı karşıya geldiği bir maceraya atılır.

Kitabın yazarı Rick Riordan, yeni dizi uyarlaması için çok heyecanlı olduğunu bildirdi. Yapımın her alanında bizzat aktif olarak yer alacağını ve yapımın aslına sadık bir uyarlama olacağını duyurdu. Bu da kitaba fazlasıyla bağlı kalınacağı için hayranlarını sevindirdi.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Menajerimi Ara

Menajerimi Ara 36. bölüm 2. fragmanı yayımlandı

Sonraki
yeşilçam

Yeşilçam 2. sezon çekimleri başladı