İzlemeye doyamayacağınız sitcom diziler

385E5AAC 4E47 414A 9E74 49CD1F48B4DA

Karantinanın zor şartlarını eğlenerek geçirmeniz için birbirinden güzel sitcom dizilerini sizler için listeledik.

1-How I  Met Your Mother

s b691dd8bd3131f6ebd2cbcbfa2e1373226d033ef

 • Yayım tarihi: 2005 ile 2014 yılları arası
 • IMDb puanı: 8,3/10

Televizyon tarihinin en ilgi çekici yapımlarından biri olan How I Met Your Mother, Ted Mosby’nin çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığının öyküsünü anlattığı bir Amerikan komedi dizisi. Ted ve Marshall’ın üniversitede oda arkadaşı olmasıyla başlayan arkadaş grupları, yıllar içinde genişleyerek sonunda 5 kişilik bu arkadaş grubunu oluşturdu. 2030 yılında çocuklarını karşısına almış ve konuşan Ted Mosby ile başlayan dizide aslında çok uzun bir süre anneyi göremiyoruz ve onların arkadaş grubunun yaşadığı eğlenceli hikâyeleri izliyoruz.

2-Avrupa Yakası

MV5BMThmYzU3M2QtYmJkZi00YzM5LWFmZjQtMDA3MjE2ZTQyYWUwXkEyXkFqcGdeQXVyNTQ0OTc1NDI@. V1

 • Yayım tarihi: 2004 ile 2009 yılları arası
 • IMDb puanı: 8,5/10

Hikâyenin nasıl başladığı malumunuz… Gazanfer Özcan, Hümeyra, Ata Demirer ve Gülse Birsel gibi harika bir ekip bir araya geldi ve belki Türkiye komedi dizileri tarihinin en başarılı işlerinden birine imza attı.

Sütçüoğlu ailesinin kızları Aslı ve oğulları Volkan ekseninde başlayan hikaye muhteşem ilerliyordu. 3. sezona kadar muhteşem ilerleyen dizi, Burhan Altıntop karakteriyle bambaşka bir hâl aldı. Türkiye’nin sitcom açlığını gideren dizilerden biri olduğu kesin.

3-Friends

fft371 mf33005564

 • Yayım tarihi:1994 ile 2004 yılları arasında
 • IMDB puanı: 8,9/10 

New York’ta yaşayan 6 arkadaşın 20’li yaşlardan 30’larına gelene kadar birlikte yaşadıkları sevinçleri, hüzünleri, heyecanları ve romantik ilişkiler gibi birçok şeyi anlatan 10 sezonluk 1994 yapımı bu harika sitcom dizisi, bize arkadaşlığın nasıl aileye dönüştüğünü, bunun için nelerin feda edilebileceğini güldürerek, yer yer hüzünlendirerek mükemmel bir şekilde aktardı.

4-Sıdıka

MV5BNWM5YjZlNzUtYzFlOS00MDRkLWFmMzUtOTBhNGNjZDI1Njg3XkEyXkFqcGdeQXVyNTczMjA3ODg@. V1

 

 • Yayın tarihi: 1997-2003 yılları arası
 • ıMDb puanı : 8,1/10

90’ların unutulmaz Türk komedi dizisi ‘Sıdıka’, Atilla Atalay’ın yarattığı karakter üzerine çekilmişti. 1997 yılında ilk bölümüyle karşımıza çıkan dizide İstanbul’un bir kenar mahallesinde yaşayan Sinoplu Saka ailesinin evine konuk oluyorduk. Ailesinden ötürü ev kızı olarak yaşamını sürdüren ama bir yandan da kitap okuyan, kendi kendisini eğitmiş Sıdıka Saka karakterine Hasibe Eren hayat vermişti.

5-Brooklyn Nine-Nine

Dizi Yorumu | Brooklyn Nine-Nine - İrem'in Yaşamından ?

 • Yayın tarihi: 2013-devam ediyor
 • ıMDb puanı: 8,4/10

Dizimiz bir polis karakolu yörüngesinde dönüyor. Jake Peralta adlı dedektif işinde çok iyi olmasına rağmen içindeki çocuğun büyümesine izin vermeyen biri. Eski yüzbaşı her istediğini yapmasına izin verirken yeni gelen Yüzbaşı Holt tam bir disiplin tutkunu. Yüzbaşı Holt’un da gelmesiyle karakoldaki yaşamları ve özel hayatlarını gayet eğlenceli bir şekilde izlediğimiz dizinin her karakterine ayrı ayrı tutulmamak elde değil.

6-The Big Bang Theory

The Big Bang Theory is Bigoted Towards Nerd Culture

 • Yayın tarihi: 2007 ile 2019 yılları arası
 • IMDb puanı: 8,1/10

Sitcom denilince akıllarda beliren ilk isimlerden biri olan The Big Bang Theory Kaliforniya’nın Pasedana şehrindeki beş ana karakter etrafında gelişiyor; Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan iki üstün zekalı ev arkadaşı olan deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper, garson ve oyunculuğa hevesli sarışın karşı komşuları Penny, Leonard ve Sheldon’ın doktorası olmayan uzay mühendisi tuhaf iş arkadaşları Howard Wolowitz ve yine aynı yerde çalışan astrofizikçi Rajesh Koothrappali. Bu dört erkeğin bilime ve bilim kurguya olan ilgileri ve zekaları, Penny’nin sosyal beceri ve normal davranışlarıyla yan yana gelince komik sonuçlar doğuruyor.

7-The Office

Efsane Dizi Önerisi THE OFFICE | TeknOlsun

 • Yayın tarihi: 2005 ile 2013 yılları arasında
 • ıMDb puanı: 8,8/10

Eğlendirirken düşündürmek kavramını çok derin bir şekilde hissettiren ve rahatsızlık veren bir yapım. Kimi zaman izleyicinin David Brent karakteri yerine utanıp ekrana bakamamasına bile yol açabiliyor. Her bölümde ”bu sefer de ne gıcıklık yapabilir ki” deyip bizi her seferinde ekrana bağlayan ve asla kendinden vazgeçirmeyen aşık olunası bir dizi. Eminim ki siz de izlediğinizde abartmayı sevip bırakmayacaksınız.

 

Total
0
Shares
Önceki
after life 2

After Life 2. sezonu yayımlandı

Sonraki
A Quite Place 2
mm

Koronavirüs nedeniyle çekimlerine ara verilen filmler