HBO dizisi Chernobyl BluTv’de yayımlandı

chernobyl

HBO’nun sevilen dizisi Chernobyl, Blutv’de yerini aldı!

Türkiye’nin ilgi gören dizi ve film platformu BluTv’ye, ünlü HBO dizilerinin geleceği haberini geçtiğimiz aylarda almıştık. Chernobyl hariç diğer diziler, BluTv arşivinde yerini almıştı fakat büyük bir kesim tarafından Chernobyl’in gelmesi bekleniyordu. Dizi, sonunda platformda yayımlandı ve BluTv, bu haberi resmi Twitter hesabından duyurdu.

5 bölümlük mini dizi Chernobyl ne anlatıyor?

Başrollerinde Jared Harris, Stellan Skarsgåd ve Emily Watson olan tarihi drama dizisi Chernobyl; 1986 yılında Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları konu ediyor. Yaşanan trajik kazanın ardından SSCB, olayın araştırılması için ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir. Sovyet Başkan Yardımcısı Boris Shcherbina ile birlikte kazayı incelemeye giden Valery, olayın nasıl meydana geldiğini öğrenmek ve felaketin boyutlarını kontrol altına almak için zorlu bir mücadele verir.

Dizi, Nobel ödüllü yazar Svetlana Aleksiyeviç’in “Çernobil’den Sesler” adlı kitabında anlatılan Pripyat halkının anılarına dayanmaktadır.

Chernobyl dizisiyle ilgili daha çok bilgiye buradan ulaşabilir, bu tarz haberlerden bilgi sahibi olmak için sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Baraj
mm

Baraj dizisinin 3. bölümünden 2 adet fragman yayımlandı!

Sonraki
the hater

HBO, The Hater fimini TV’ye uyarlıyor