Haikyuu!! To the Top’ın 2. yarısı ekimde geliyor

haikyuu

Beklenen ikinci yarı sonunda geliyor

Haruichi Furudate’nin voleybol temalı spor mangasından uyarlanan Haikyuu animesinin resmî web sitesi bugün yaptığı açıklamada Haikyuu’nun 4. sezonu olan Haikyuu!! To the Top’ın ikinci yarısının Ekim 2020’de geri döneceğini; MBS, TBS ve BS-TBS’nin “Animeism” programlama bloğunda başlayacağını duyurdu.

Japonya’da Ocak-Nisan 2020 arasında yayımlanan ilk partın ardından, ikinci yarının ilk olarak temmuz ayında başlaması planlandı ancak COVID-19 salgınının neden olduğu üretimdeki güvenlik endişeleri nedeniyle ertelendi.

Diğer sezonlar gibi 4. sezonu da 14 ila 25 bölümden oluşması planlandı. Animenin ilk yarısı 13 bölüm olarak yayımlanmış çok geçmeden de başlangıçta temmuz ayında başlaması planlanan ikinci yarı, yeni Koronavirüs (COVID-19) pandemisi nedeniyle ertelenmişti. Animenin ilk yarısı 10 Ocak’ta ilk bölümüyle başlamış, 13. bölümü de 3 Nisan’da yayımlanmıştı.

inarizaki

İlk 3 sezon boyunca büyüklü küçüklü maçlarda ter dökmüş en sonunda, Karasuno lisesinin en büyük hedefi olan Ulusallara çıkmayı başarabilmişlerdi ancak hepimizi üzen ertelenme kararından dolayı ilk yarı çok heyecanlı bir yerde bitmiş, Karasuno ile Inarizaki maçı yarım kalmıştı. Neyse ki beklenen haber geldi ve kalan bölümleri ekim ayında izleyebileceğiz.

hhky

Ayrıca bir diğer açıklamaya göre çok sevilen Haikyuu mangası 20 Temmuz’da resmî olarak sona eriyor. Yapılan açıklamalar şimdilik bu kadar. Kalan bölümlerin ekimin hangi gününde geleceği ise henüz belli değil. Yeni gelişmelere ve daha fazlasına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
lucifer

Lucifer 5. sezon fragmanı yayımlandı!

Sonraki
cursed

Cursed kamera arkası görüntüleri yayımlandı