Günün film önerisi: The Tale

the tale movie review 2018 laura dern jennifer

Günün film önerisi: The Tale. Yönetmenliğini ve senaristliğini Jennifer Fox‘un yaptığı ve gerçek bir hayat hikayesine dayanan yapım eminiz ki sizde büyük bir etki bırakacak.

Başrolünde Laura Dern‘i izlediğimiz The Tale, 2018 yapımı bir Amerikan drama filmidir. 20 Ocak 2018 tarihinde gösterime giren film, yayımlandığı tarihten itibaren büyük bir ilgi ile karşılandı. İşlediği konu nedeniyle büyük ses getiren film, birçok kadına cesaret vermesi niteliği ile Amerikan sinema kültüründe büyük bir yere sahip.

The Tale konusu

Küçük yaşta manipüle edilip cinsel istismara maruz kalan Jennifer, yıllar boyunca bu olayı çok farklı bir şekilde hatırlar. Annesinin ona, Jeniffer’ın küçük yaşlarda yazdığı bir öyküyü göndermesiyle aslında işlerin hatırladığı gibi olmadığını ve altında büyük bir travma yattığını anlar. Öyküyü incelemeye ve yavaş yavaş geçmişiyle yüzleşmeye başlayan Jennifer, sonrasında büyük bir karşılaşma yaşar. Kendisine bunları yapan kişiyi bulduğundaysa işler değişecektir.

The Tale’i şiddetle öneriyoruz. Çarpıcı sahneleri ve olay örgüsüyle sizde bıraktığı etkiyi uzun bir süre atlatamayacaksınız.

Filmin fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
never have i ever

Never Have I Ever 2. sezon fragmanı yayımlandı

Sonraki
Katla
mm

Katla 2. sezon olacak mı?