Günün film önerisi: Kelebek Etkisi

Kelebek Etkisi

2000’li yıllara damgasını vuran Kelebek Etkisi, yayımlandığı dönemden bu yana büyük ses getirmeyi başardı. Günün film önerisi ”İnsan, kendi kaderini değiştirebilir mi?” sorusundan yola çıkarak oluşturulan Kelebek Etkisi.

Kelebek Etkisi

Nedir bu Kelebek Etkisi?

Kelebek etkisi, küçük bir değişiklik ya da durumun büyük sonuçlar doğurabileceği anlamına gelir. Eğer doğru zaman ve yerde bir kelebek kanat çırparsa başka yerde bir fırtınaya sebep olabilir de denilebilir.

Ashton Kutcher‘ın başrolünde yer aldığı, senarist ve yönetmenliğini Eric Bress’in yaptığı film, 9 Nisan 2004 tarihinde vizyona girdi. Yayımlandığı tarihten itibaren büyük bir ilgi gördü ve büyük hasılat yaptı. Tür olarak psikolojik gerilim olarak kabul edilse de içerisinde fantastik ögeler bulundurduğunu da söylemeliyiz.

Kelebek Etkisi konusu

Kelebek Etkisi

Evan, kendi düzenini kurmuş ve hayatını istediği doğrultuda ilerleten biridir. Bazı durumlarda yaşadığı krizler ve bayılmalar Evan’ın aklını karıştırsa da yaşamını sürdürmeye devam eder. Bir gün çocukluk zamanında yazdığı günlükleri bulur ve bunları incelemeye başlar. Günlükleri incelemeye başladığında zamanda yolculuk yapabildiğini fark eder. Çocukluk zamanlarına geri dönebilen Evan, yaptığı değişiklikler ile hayatının baştan sona değişmesini sağlar. Her yolcuğunda farklı bir kader yaşar ve etrafındaki insanların da kaderlerini etkiler. Durumu en az hasarla atlatmak için çabalayan Evan, çocuklukta yaşadığı travmaları fark edecektir.

Total
0
Shares
Önceki
Aynen-Aynen

Aynen Aynen 6. sezon 1. bölüm fragmanı yayımlandı

Sonraki
Jurassic Park: Dominion

Jurassic World: Dominion ne zaman çıkacak?