Günün dizi önerisi: Russian Doll

Russian Doll

Russian Doll, 1 Şubat 2019 tarihinde yayımlanmış bir Netflix dizisi. Bu diziyi izlemediyseniz eğer bir an önce izlemelisiniz çünkü hayatı uzun uzun sorgulatan fakat bir yandan da bolca eğlendiren bir dizi Russian Doll.

Nedir bu Russian Doll?

Russian Doll ya da bizim bildiğimiz ismiyle matruşka. Matruşka bebeklerini görmüşsünüzdür; her bebek birbirinin biraz daha küçüğüdür ve iç içe geçmiş bebeklerden oluşur. Siz ne kadar ” Tamam, en küçüğü bu olmalı.” deseniz de her seferinde bir yenisiyle daha karşılaşırsınız. Dizinin ismi bu oyuncaktan yola çıkarak koyulmuş ve cuk oturmuş diyebiliriz.

Russian Doll

Russian Doll konusu

Nadia, kendini pek de istekli katılmadığı bir partinin içerisinde bulur. Parti ilerledikçe oradan kurtulmanın bir yolunu arasa da işler onun istediği gibi gitmez. Parti gecesi bir şekilde ölen Nadia, bir anda kendini aynı günü yaşıyorken bulur. O gün defalarca ölür ve defalarca aynı günü yaşar. Bu döngüyü kırmanın bir yolunu ararken bu durumu yaşayan tek insan olmadığını fark eder. Birbirinin içinden çıkan günleri değiştirmek için mantık yürütmesi ve bir şeyleri fark etmesi gerekecektir.

Russian Doll neden bu kadar sevildi?

Dizinin başrolü Nadia, inanılmaz samimi bir karakter. Hata yapmaktan korkmayan ve yaptığı hataları kabul eden Nadia, kendinden çok sevdikleri için çabalıyor. Onun fedakarlıklarını görmemek mümkün değil. Diğer yandan dizi, iki zıt karakteri bir noktada buluşturuyor. Birbiri ile neredeyse hiç benzer özelliği olmayan iki kişi, kendilerini bir anda aynı oyunun içerisinde buluyor.

Nadia’nın tarzı ve ağzından hiç düşürmediği sigarası da dizinin önemli ve göz alıcı bir kısmı oluveriyor. Bu arada dizide muazzam müzikler kullanılmış.

Russian Doll’u şiddetle tavsiye ediyoruz, izlediğinize pişman olmayacağınıza eminiz.

Dizinin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Geçen Yaz

Yeni Netflix filmi Geçen Yaz ne zaman çıkacak?

Sonraki
40. İstanbul Film Festivali

İstanbul Film Festivali’nde bugün ne var?