George Clooney’den romandan uyarlama film geliyor

IMG 20200725 213811

Yıldız isim George Clooney bu kez de romandan uyarlama ‘The Tenet Bar’ filmi için kamera arkasına geçiyor.

Amazon Studios ile görüşen Clooney, filmin hem yönetmenliğini hem de yapımcılığını üstlenecek. Film J.R Moehringer’in bir gencin büyümesini anlattığı bir biyografik romandan uyarlama.

Filmin senaryosunu ise yine bildiğimiz bir isim olan William Monahan yazdı. Yine uyarlama bir film olan ‘The Departed’ ile Akademi Ödülü kazanan Monahan bu filmin de senaristliğini yapacak. Eğer görüşmeler olumlu geçerse Clooney yine vazgeçmediği partneri Grant Heslov ile çalışacak. Heslov daha önceki filmlerinde olduğu gibi yapımcı partnerliğini üstlenecek.

george clooney gray

J.R Moehringer ve kitabın konusu

J.R Moehringer, 2000 yılında Pulitzer ödülü kazanmış önemli bir yazar. Aynı zamanda da bir gazeteci. 2007 yılında çıkan ve Samuel L. Jackson’un başrol olduğu ‘Şampiyonun Dirilişi’ filminin de kitabının yazarı. Bu kez de yazdığı biyografi romanı The Tenet Bar’ı sinemalarda göreceğiz.

Kitap, DJ olan babasını küçük yaşta kaybetmiş bir çocuğun hikayesini ele alıyor. Babasının eksikliğini amcasıyla ve babasının arkadaşlarıyla gidermeye çalışarak büyüyen, New York’un sokaklarında kaybolan ve tutunacak yer arayan bir çocuğun hikayesi.

Bakalım bu ilgi çekici filmi Clooney yönetecek mi? Yönetirse hiç kuşku yok ki güzel bir yapım bizleri bekliyor.

Total
0
Shares
Önceki
rick and morty

Rick and Morty’nin 5. sezonundan ilk görüntüler paylaşıldı

Sonraki
Vikings
mm

Vikings’in yıldızı Alexander Ludwig’li Netflix filmi: Night Teeth