Geçen Yaz filmi geri sayıma başladı

Geçen Yaz Netflix

Yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan’ı gördüğümüz Geçen Yaz filmi, izleyici ile buluşmak için gün sayıyor!

Ozan Açıktan, Netflix’te yayımlanan “Yarına Tek Bilet” filminin de yönetmenliğini yapmıştı. Filmin senaryosunu ise daha önce Yalnızlar Kulübü, Limonata, Sürpriz, Altı Buçuk gibi yapımların senaristliğini ve Terk adlı kısa filmin sanat yönetmenliğini yapan Sami Berat Marçalı kaleme aldı.

Geçen Yaz

Başrollerinde Ece Çeşmioğlu ve Fatih Şahin‘in yer aldığı filmin bünyesinde, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer gibi isimler de bulunuyor.

“Yarına Tek Bilet”, “Kağıttan Hayatlar”, “Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?” filmlerinden sonra Geçen Yaz, Netflix tarafından yayımlanan 4. Türk yapımı film olacak. Geçen Yaz filmi, 9 Temmuz’da Netflix’te tüm dünyayla aynı anda gösterime girecek.

Geçen Yaz fragmanı

Yapımcılığını OGM Pictures yapım şirketinin üstlendiği filmin, 10 Haziran‘da fragmanı yayımlanmıştı. Fragmandan da yola çıkarak bir gençlik filmi olacağını öngördüğümüz film, şimdiden büyük ilgi topladı.

Geçen Yaz filminin konusu

İzleyenleri 1996 yılının yaz aylarına götürecek olan film, birbirlerini tanıyan ve yaz aylarını aynı bölgede geçiren bir grup gencin öyküsünü anlatıyor. 16 yaşındaki Deniz (Fatih Şahin), bu yaz diğer yazlara göre çok daha farklıdır. Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz, burada tanıştığı Aslı (Ece Çeşmioğlu) adında güzeller güzeli genç bir kıza aşık olur. Aslı ile yakınlaşmaya çalışan Deniz, bu sırada yakışıklı bir genç olan Burak’ın da aslında Aslı’ya karşı duygular beslediğini fark eder.

Geçen Yaz

Netflix, filmin tanıtımını bu metinle yapmıştı:

“Türkiye’nin güneyinde 1996’nın yaz aylarında geçen hikaye; rüzgar, kayalık uçurumlar, sonsuz dalgalar arasında aşk ve yaşamla tanışan, eninde sonunda hüznü de tadacak olan bir grup gencin hikayesini konu alıyor. Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz için bu yıl farklıdır. Artık 16 yaşına girmiş ve aşka dair yeni duygular ve yeni deneyimler yaşamak istemektedir. Deniz, Aslı’ya yakınlaşmaya çalışırken, aynı mahallenin ortalığı kasıp kavuran, son derece yakışıklı ve sportif genci Burak’ın da Aslı’yla ilgilendiğini fark eder. Karakterlerin midelerinde uçuşan kelebekleri izlerken, aynı zamanda ilk kalp kırıklığına ve ergenliğin başlangıcına da şahit olacağız.”

Filmin fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Aşk 101 2. sezon

Aşk 101 2. sezon ne zaman?

Sonraki
Michelle Yeoh & The Witcher Blood Origins

Michelle Yeoh, The Witcher Blood Origins kadrosuna katıldı