house of the dragon

Game of Thrones spin-off dizisi House of the Dragon oyuncu seçimlerine başladı

Son güncelleme:

Tüm dünyada ilgiyle takip edilen Game of Thrones’un finalinin ardından çekim aşamasındaki spin-off’u House of the Dragon için oyumcu seçmeleri başladı.

Game of Thrones, 8. sezonuyla birlikte 10 yıla yayılan macerasını noktaladı. Ancak dizinin yeni bir hikayenin yapım aşamasında olduğu açıklandı.

Game of Thrones her ne kadar son sezonuyla tartışmaların odak noktasına oturmuş olsa da Game of Thrones hayranları, dizinin bitmesini hiçbir zaman istemediler. Dizi sona erdikten kısa bir süre sonra ise hayranları sevindiren bir gelişme yaşandı.

HBO yetkilileri, sürpriz bir açıklama yaparak Game of Thrones efsanesinin devamı niteliğinde olan bir yapım üzerinde çalıştıklarını duyurmuşlardı. Adı House of the Dragon olacak dizi, Game of Thornes’un devamını değil 300 yıl öncesindeki olayları konu alacak.

house of the dragons

House of the Dragon konusu ne olacak?

Targaryenları anlatacak bu dizi, Fire & Blood isimli bir kitaptan uyarlanıyor. Kitapta, hanedanlığın sallantılı tarihine ışık tutuluyor. Hatta Targaryenların yaşadıkları iç savaşı da bu dizide izleyebileceğimiz ifade ediliyor. Ancak diziyle ilgili şu an için netleşen hiçbir şey yok. Oyuncu seçimlerinden sonra başlayacak çekimler, House of Dragon’la ilgili çok daha fazla detayı gün yüzüne çıkaracak.

House of the Dragon’un 2022 yılında yayımlanacağı açıklandı. Ancak o gün bugündür konuyla ilgili herhangi bir gelişme yaşanmamıştı. Şimdi edinilen son bilgilere göreyse HBO yetkilileri, House of the Dragon için oyuncu seçimlerine başladılar. Bu gelişme, yaklaşmakta olan dizi için önemli bir dönüm noktası olacak.

Proje ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
love and monsters
Love and Monsters, Netflix’te yayımlandı