20599CA9 08F1 4AFD B60C F9C131D76694

Fire Force 2. sezon tarihi açıklandı!

Fire Force animesinin 2. sezonu 3 Temmuz’da geliyor

Atsushi Ohkubo‘nin Fire Force (Enen No Shōbōtai) mangasından uyarlanan animenin resmî Twitter hesabı animenin 2. sezon prömiyer tarihinin 3 Temmuz olduğu ile ilgili bir fotoğraf paylaştı.

Fotoğraf Tokyo İstasyonu ve Kanto bölgesindeki diğer tren istasyonlarındaki platformlard afiş reklamlarını gösteriyor.

svg%3E

Fire Force konusu

Tokyo’da insanlar esrarengiz bir şekilde “Infernal” adı verilen kendi kendine yanan insansı yaratıklara dönüşmektedir. Bu durumla mücadele edebilmek için her üyesi farklı doğaüstü güçlere sahip ‘Fire Force’ isimli Özel Yangın ekipleri kurulur. Genç ve cesur Shinra Kusakabe, ayaklarını istediği gibi ateşleme kabiliyeti nedeniyle “Şeytan’ın Ayak İzleri” olarak çağrılmaktadır. Dramatik ve gizemli bir şekilde ailesini kaybettikten sonra en büyük hayali yangın timine katılıp, büyük bir kahraman olmaktır ancak, olaylar Shinra’nın hayal ettiği kahramanlık oyunu gibi değildir.

svg%3E

Yangın Timlerinin hiçbiri birbiri ile anlaşamazken, Tokyo’nun her yerinde Infernal manzaraları da artmaktadır. Ayrıca şüpheli bir grup, Shinra ailesinin 12 yıl önce ölümüne neden olan tuhaf ateşe neyin sebep olduğunu bildiklerini iddia ediyordur. Yangın Timi’nin içinde ve dışında birçok engelle karşı karşıya kalan Shinra, onu karanlıkta tutan gizemlerin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmak için savaşmaya karar verir.

Shinra ve ekibi bu korkunç olayın nedeninin araştırılması ve yaratıkların yok edilmesi adına gayretle çalışırlar.

İlk sezonda herkesi en çok etkileyen şeyler; animasyon kalitesi, renklendirme, açılış/kapanış müzikleri ve gerçekten tadında verilen aksiyon sahneleriydi. Böylesi bir sezondan sonra da 3 Temmuz’da gelecek 2. sezon için heyecanlar dorukta!

2. sezon posteri

svg%3E

Fire Force 2. sezon fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.