Yeni Kaptan Amerika’nın kaderi nasıl olacak?

Falcon and The Winter Soldier

Falcon and the Winter Soldier dizisinde Sam Wilson karakterine hayat veren Anthony Mackie, diziye katıldığından bu yana Kaptan Amerika olacağına emin değildi. Mackie, bu olay hakkında Sag-Aftra vakfına tereddütte olduğuna dair bir açıklama yapmıştı.

Şimdi ise, Marvel Studio ile yapılan toplantıdan sonra, ne Anthony’nin ne de Bucky Barnes‘a hayat veren Sebastian Stan‘in, canlandırdıkları karakterleri gelecekte ne beklediğine dair fikirlerinin olmadığı anlaşılıyor.

The Falcon and the Winter Soldier

Kevin Feige başta olmak üzere karar verici kişiler, hala Avengers: Endgame sonrasında kalkanın kaderine ne olacağını karar vermeye çalışıyor.Bu toplantının teması MCU’nun Falcon and the Winter Soldier hakkındaki tüm fikrinin bir şekilde kaybolmuş olduğunu hissetmesiydi.

Mackie boşuna endişeliydi çünkü seyirciler Mackie’nin Sam ile olan sinerjisinden oldukça keyif almıştı. Yine de Mackie, Falcon and the Winter Soldier’ın başarılı olmayan ilk Marvel projesi olmasını istemediğini dile getirdi.

Anthony Mackie’nin Falcon and the Winter Soldier hakkındaki sözleri

“Sıra çekime geldiğinde bunun hakkında hiç konuşmadık. Daha çok kalkana ne olacağı, Bucky mi yoksa Sam’in mi alacağı gibi konularla meşguldük. Endgame’in sonunda Sam kalkanı kabul etmemişti. Sam, Steve’e: ‘Bu başkasına aitmiş gibi hissettiriyor, seninmiş gibi hissettiriyor.’ demişti. Bu yüzden Sam hiçbir zaman Kaptan Amerika olmak hakkında heyecanlanmadı ve bu fikri dört gözle beklemedi.

Kevin Feige ve Nate Moore bana: ‘Ne olduğundan emin değiliz, bu yüzden dizi daha çok Kaptan Amerika fikri ve arketipiyle ilgili olacak, sizin Kaptan Amerika olmanızla ilgili değil.’ dedi. İşte bu yüzden toplantıdan ayrılırken kafam karıştı. Bu fikir karşısında heyecanlanmadım, nefret ettim. Berbat bir fikir olacağını düşünmüştüm.”

Mackie, önceki konuşmalarındaysa şunları dile getirmişti: “Onun insancıl tarafında süper gücü olduğunu hissettiğim bir şey vardı. Etrafındakiler için empati ve sempati duyma yeteneği, süper gücüydü. Yani bu monolog, birimize kötü davranılırsa hepimizin suçlu olduğunu göstermesi gibiydi. Yeni Kaptan Amerika’nın genel teması bu. O, herkes için Kaptan Amerika.”

Total
0
Shares
Önceki
Jane Foster

Thor: Love and Thunder, Jane Foster’ın kostümüne ilk bakış

Sonraki
Thelma ve Louise

Thelma ve Louise (1999) inceleme