Explained belgeselinin 3. sezonu ne zaman?

explained 3. sezon

Netflix platformunda yer alan Explained belgesi 2019 yılından beri her sezon haftalık olarak yayımlanıyor. Belgesel Vox Media tarafından yapılan ve Vox’un benzer bir format izleyen Youtube serisine dayanıyor. İlk sezonu 23 Mayıs 2019 yılında Netflix platformuna gelmişti. 1. sezonunda 10 bölüm 2. sezonunda ise 20 bölüm bulunan dizi, 3. sezonuyla geri dönüyor. Belgesel hakkında genel bilgileri ve gösterim tarihi bilgilerini sizler için derledik.

Explained belgeselinin içeriği

Explained, her bölümde farklı bir olay, kavram, araştırma ve benzeri şeyleri ele alıyor. Her bölümün içeriğinde uzman kişiler, veriler, görseller ve grafikler sayesinde izleyicileri müthiş bir bilgi bombasına tutuyor. Genel olarak 20 dakikayı geçmeyen bölümleri sayesinde bilgileri oldukça ulaşılabilir kılıyor. Geçtiğimiz sezonlarda genel başlıkta politika, uzay, bilim uyuşturucular, para birimleri, cinsellik ve adalet gibi çeşitli konularda bölümler vardı. Yeni sezonun bölüm başlıklarında kasırgalar, peri masalları, folk müzik, dans çılgınlıkları, petrolün sonu, zaman, cilt, mazeret,köpekler, satranç, kraliyet ailesi, şeker, bayraklar içerikleri bulunuyor.

Explained 3. sezonunun tarihi

Belgeselin yeni sezonu 16 Temmuz 2021 tarihinde Netflix platformundan yayımlanmaya başlanacak. Yeni sezona ait fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Ersan Kuner seyrederiz 1

Erşan Kuneri setinden fotoğraflar yayımlandı