Eternals oyuncu kadrosu

mm
Eternals

Marvel, 2021 yılının ikinci yarısında Black Widow, Shang-Chi and Ten Rings ve Spiderman: Now Way Home gibi beklenen bir sürü filmi ile güçlü bir şekilde geri dönüyor. Bununla birlikte, MCU’nun gişe rekorları kıran başarısı Avengers Endgame’den bu yana yüksek kalitede bir süper kahraman ekibi izleyememiştik. En azından şimdiye kadar!

Çok fazla beklentiden sonra, Eternals fragmanı nihayet mayıs ayında geldi ve MCU’da sahne alan yeni süper kahraman ekibine ve onları oynayan olağanüstü performans topluluğuna ilk tanıtımını sundu.

Eternals

Şimdi, Eternals’ın kendilerine, çizgi romanlarda kim olduklarına ve onları oynayan oyunculara bakalım. Oyuncu kadrosunda Angelina Jolie, Richard Madden, Salma Hayek, Kumail Nanjiani ve Kit Harrington gibi isimler yer alıyor. Eternals, son zamanlarda en iyi film ve en iyi yönetmen Oscar ödüllü Chloe Zhao’nun MCU destanının yönetmeni ve yardımcı senaristi olarak gişe rekorları kıran ilk çıkışını yaptı.

Eternals filminin karakterleri

Angelina Jolie – Thena

Angelina Jolie – Thena

Thena, azılı bir savaşçı ve binlerce yıldır yaşan bir Eternal’dır. Çizgi romanlara göre, Zuras’ın kızıdır ve bir Eternal olmanın getirdiği süper uzunluk ve aynı zamanda ölümsüzlüğe de sahipitr. Ek olarak, kozmik enerjiden yararlanarak her şeyi ölümcül bir silah haline getirebilme gücüne sahiptir. Thena, bir Sapkın olan ve Eternals’ın en büyük düşmanları arasında yer alan Kro’ya aşık olduğu için yasak bir aşk ilişkisine de girer.

Uluslararası bir süperstar olan ve Lara Croft: Tomb Raider, mr. And Mrs. Smith ve Salt gibi filmlerdeki rolleriyle gişeyi domine eden ilk kadınlardan biri olan Oscar ödüllü aktris Angelina Jolie, bir süre sahnelerden uzak kalmıştı. Ancak şimdi geri dönüşünü yapmaya hazır.

Richard Madden – Ikaris

Richard Madden – Ikaris

Eternals’ın ana liderlerinden birisi olan Ikaris; taktiksel, güçlü, nazik ve aynı zamanda karizmatiktir de. Odak noktası, grubun güvenliğini sağlamaktır. Eternal olmanın verdiği tüm yeteneklere ve dokunulmazlıklara sahiptir. Çizgi romanlarda sık sık Prime Eternal olarak tasvir edilmiştir, yani en güçlü. Filmde ise Sersi ile romantik bir ilişki içerisindedir.

Richard Madden; Game of Thrones’taki Robb Stark rolüyle oldukça uzun bir süredir gözler önündeydi. Ayrıca, Sindirella filminin yakışıklı prensi, Rocketman’deki John Reid ve Bodyguard’ın başrolü olarak da tanınıyor.

Kumail Nanjiani – Kingo

Kumail Nanjiani – Kingo

Çizgi romanlarda Kingo, Japonya’da samuray olarak yıllarca eğitim alan, dünyanın en yetenekli kılıç ustalarından biri olarak kabul edilir. Sadece Eternals’ın kozmik güçlere sahip bir üyesi değil, aynı zamanda kılıç ustası becerilerini ünlü bir film yıldızı olmak için de kullanıyor. Birçok karakter gibi, o da yeniden keşfediliyor.

Eternals’ta Kingo’yu; Stuber, The Lovebirds ve eşi Emily V. Gordon ile birlikte yazdığı Oscar adayı The Big Sick’deki rolleriyle tanınan Kumail Nanjiani canlandırıyor.

Lauren Ridloff – Makkari

Lauren Ridloff – Makkari

Cinsiyet değiştiren karakterler arasında, kökenleri Yunan tanrısı Merkür ile ilgili olan Makkari de bulunuyor. TÜm standart kozmik süper güçleriyle birlikte, Eternals topluluğunun bir üyesidir. Ayrıca, filmdeki tüm karakterlerin en hızlısıdır.

Karakter, çizgi romanlarda sağır olmasa da sağır aktris Lauren Ridloff tarafından canlandırılıyor. En çok The Walking Dead’deki Connie rolüyle tanınıyor ve son zamanlarda ise Sound of Metal’de yer aldı.

Brian Tyree Henry – Phastos

Brian Tyree Henry – Phatos

Phatos, 1985’te Eternals Vol 2 #1’de tanıtılan Kirby’nin çizgi roman serisinde Eternals’ın orijinal kadrosuna dahil değildi. Bununla birlikte, Brian Tyree Henry’nin canlandırdığı karakter, uzun metrajlı filmde grubun bir parçası olacak ve gerçekleşecek savaşta silah yapmak için demircilik yeteneklerini kullanacak. Phastos, dahi bir mucit ve mühendistir.

Brian Tyree Henry, son yıllarda Donald Glover’ın FX dizisi Atlanta’daki Alfred Miles performansıyla beğeni toplayan Emmy adayı bir aktördür. Diğer film performansları arasında ise Widows, Spider-Man: Into the Spider-Verse ve son olarak da Godzilla vs. Kong yer alıyor.

Salma Hayek – Ajak

Salma Hayek – Ajak

Ajak, Eternals’ın yöneticisidir ve aynı zamanda ışınlanma gücüne de sahiptir. Ayrıca bu yapımda cinsiyet değiştiren bir başka karakterdir. Kökeni Incanlar ile bağlantılıdır ve Truva Savaşı’na katılmıştır.

Filmde Ajak’ı; Frida, Savages, Desperado ve Dogma gibi filmlerle tanınan Oscar adayı Salma Hayek canlandırıyor. Son zamanlarda Hayek, Amazon’un bilim kurgu gerilim filmi Bliss ve Hitman’s Wife’s Bodyguard’da yer almıştır.

Lia McHugh – Sprite

Lia McHugh – Sprite

Sprite karakteri bir çocuk gibi görünebilir, ancak binlerce yıldır yaşamaktadır. Çizgi romanlarda karakter, manipülasyon güçlerini kullanmada başarılı bir düzenbaz olarak biliniyor. Bir Eternal olarak yaşamı boyunca Sprite, zamanının çoğunu dünya üzerinde hile ve illüzyon becerilerini geliştirmekle geçirdi.

Lia McHugh, bu çizgi roman karakterinin cinsiyet değiştirmiş versiyonunu canlandıracak. Eternals kadrosundaki en genç aktrist, ayrıca tanınabilir rolleri arasında The Lodge ve Songbird bulunuyor.

Don Lee – Gilgamesh

Don Lee – Gilgamesh

Birden fazla isimle tanınmasına rağmen gerçek kimliği Gilgamesh’tir. Çizgi romanlarda, hayatının büyük bir kısmını insan oğluyla birlikte geçirdiği için “Unutulmuş Olan” olarak da anılır. İnsanlığın Herkül ve Sampson olarak bildiği figürler olduğu düşünülmektedir. Bu tanımlamadan da Marvel evreninin en güçlü varlıklarından birisi olarak kabul ediliyor. Gilgamesh aynı zamanda orijinal hikayedeki Avengers’lardan biri haline gelir.

Don Lee, aynı zamanda Ma Dong-seok olarak da bilinir. The Good the Bad the Weird, The Outlaws, Family Hood ve Train to Busan’daki rolleri ve kapsamlı özgeçmişi ile Güney Kore’de epeyi ünlüdür.

Gemma Chan – Sersi

Gemma Chan – Sersi

Sersi, New York’ta bir müze küratörü olarak yaşamayı seçmiş bir Ebedi’dir. Tıpkı Gilgamesh gibi, çizgi romanlarda Avengers’ın bir parçası olmuştur ve en büyük gücü ise herhangi bir nesneyi veya kişiyi dönüştürebilmesidir. Eternals arasında, filmdeki en büyük rollerden birini üstlenmektedir.

Gemma Chan, Crazh Rich Asians ve ünlü bilim kurgu dizisi Humans’da yer almıştır. Ayrıca Marvel Sinematik Evreni içerisinde birden fazla role sahip birkaç oyuncu arasında da yer alıyor. Daha önce Captain Marvel filminde Minn-Erva olarak rol almıştır.

Kit Harrington – Dane Whitman

Kit Harrington – Dane Whitman

Doğaüstü güçlere sahip karakterleri bir kenara bırakırsak, Dane Whitman bir Eternal değildir. Amcasından Kara Şövalye’ye ait bir manto miras kalan dahi bir fizikçidir. Dane Whitman, çizgi romanlarda Avengers ile birkaç kez savaşmaya devam etmiştir. Filmde ise Sersi ile romantik bir ilişki içerisindedir.

Dane Whitman, Game of Thrones’taki John Snow rolüyle tanıdığımız Kit Harrington tarafından canlandırılıyor. Ayrıca Harrington; Pompeii, 7 Days in Hell ve How to Train Your Dragon yapımlarından da tanınıyor.

Barry Keoghan – Druig

Barry Keoghan – Druig

Druig, güçlü bir Eternal olan Ikaris’in kuzenidir ve filmin kötü adamı olması da bekleniliyor. Karakter, sürekli güç peşinde koşmakta ve çeşitli entrikalar çevirmektedir. Aynı zamanda, istediğini elde etmesine yardımcı olan muazzam telepatik yeteneklere de sahiptir. Eternals’ın baş kötüsü olacağı henüz doğrulanmadı, ama yayımlanan fragmandan yola çıkarak eğer öyle olursa sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Barry Keoghan, filmde Druig’i canlandıran kişi olacak. İrlandalı aktör en çok Christopher Nolan’ın Dunkirk ve Yorgos Lanthimos’Un Killing of a Sacred Deer filmindeki rolleriyle tanınıyor. DC hayranları da oyuncuyu yakında beyaz perdede görmeyi bekleyebilirler, çünkü Batman filminde Memur Stanley Merkel olarak da rol almıştı.

Total
0
Shares
Önceki
The Staircase
mm

Michael Stuhlbarg, The Staircase kadrosuna katıldı

Sonraki
Otel Transilvanya 4

Otel Transilvanya 4 ne zaman yayımlanacak?