En yüksek IMDB puanlarına sahip 10 Netflix dizisi

Netflix

Netflix, dünyanın en büyük içerik platformlarından biri. Milyonlarca kullanıcısı olan bu platform arşivine gün ve gün yeni diziler eklese de bazı klasiklerin yeri hiçbir zaman değişmiyor. Bu içerikte, Netflix’ in en yüksek IMDB puanına sahip 10 dizisini sizler için derledik.

1. Breaking Bad (9.5)

Breaking Bad

Breaking Bad gibi bir diziyi herkes mutlaka 1 bölüm bile olsa izlemiştir. Yayımlandığı tarihten itibaren ortalığı kasıp kavuran Breaking Bad, Netflix’in en yüksek IMDB puanına sahip dizisi. Dizi, hastalığı nedeniyle paraya ihtiyaç duyan eski bir öğretmeni ve ona yardımcı olup sonrasında ortağı olan öğrencisinin uyuşturucu ticaretine atılma hikayesini anlatıyor. Her ne kadar acıklı sahneleriyle içinizi sızlatsa da sizi gerim gerim gerecek bir dizi, Breaking Bad.

2. Rick And Morty (9.2)

Rick And Morty

İkinci sırada bir yetişkin animasyon dizisi var. Rick And Morty, oldukça eğlenceli ve bolca macera barındıran bir dizi. Bu zamana kadar görmüş olduğunuz bütün dede-torun ilişkilerini unutun. Birbirinden pek de haz etmeyen ama yine de kopamayan aile üyelerinin girdiği maceralara ve bunlardan kurtuluş hikayelerine bolca şahitlik edeceksiniz. Canavarlar, farklı evrenler, bilim, zamanda yolculuk, klonlar gibi şeyler de işin cabası tabii.

3. Sherlock (9.1)

Sherlock Holmes

İnanılmaz bir zekaya sahip olduğunuzu düşünün. Bu zekayı ne için kullanırdınız? Suç işlemek için mi, yoksa suçları çözümlemek için mi? Sherlock, Netflix’in şüphesiz en iyi dizilerinden biri. Sırf canı istediği için dedektiflik yapan Sherlock’un çözdüğü davalara ve olağanüstü yeteneklerine hayret ediyorsunuz izlerken. Moriarty ise aynı Sherlock gibi, hatta birbirlerine olan benzerlikleri korkutur cinsten.

4. When They See Us (9.0)

When They See Us

When They See Us, bir solukta bitireceğiniz çok sarsıcı bir dizi. İşlemedikleri bir suçtan dolayı suçlanan ve ırkçılıkla birlikte daha birçok şeye maruz kalan beş gencin hikayesini anlatan When They See Us’ı izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

5. Friend (8.9)

Friends

Böyle bir listede Friends olmazsa olmazdı tabii ki. Sit-com tarihinin yapı taşlarından birisi de Friends. Bir grup arkadaşın yaşadıkları olayları konu edinen dizi, yayımlanmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala çok büyük bir hayran kitlesine sahip.

6. Narcos (8.8)

Narcos
Narcos hd wallpaper

Narcos, Netflix’in en sağlam suç dizilerinden. Tamamı gerçek bir hayat hikayesine dayanan Narcos, belki de dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını ve yaşadıklarını konu ediniyor.

7. Peaky Blinders (8.8)

Peaky Blinders 1

”Already broken!” Bu replik hangimizin yüreğini parçalamadı ki? Cillian Murphy’nin, kalbimizde taht kuran Thomas Shelby karakterini canlandırdığı dizi, ünlü sokak çetesi Peaky Blinders’ın başından geçenleri anlatıyor. Her karakter ayrı bir hikayeye sahip ve her olay oldukça sarsıcı. Peaky Blinders, Netflix’in top listelerinden düşmeyen, en heyecan verici dizilerinden.

8. Stranger Things (8.8)

Stranger Things

Birbirinden iyi çocuk oyuncu kadrosuyla Stranger Things, yayımlandığı günden beri adından söz ettiriyor. Hawkins adlı kasabada bir çocuğun kaybolması ile gelişen olayları konu edinen dizide neşe, hayret, korku, sevinç, hüzün gibi duyguların hepsini yaşıyorsunuz.

9. Black Mirror (8.8)

Black Mirror 1

Black Mirror, Netflix’in bilim kurgu dizilerinden fakat bilim kurgu deyip geçilemeyecek kadar kaliteli. Her bölüm farklı bir konuyu ele alan Black Mirror, oldukça sarsıcı ve korkutucu bir dizi. Dizinin bölümlerini izlerken: ”Ya bütün bunlar gerçekleşirse?” sorusunu kendinize sormaktan geri duramıyorsunuz. Black Mirror, izlediğinize asla pişman olmayacağınız bir dizi.

10. House Of Cards (8.8)

House Of Cards

Listemizin son sırasında bir David Fincher yapımı var. 6 sezondan oluşan House Of Cards, içerisinde bolca entrika barındıran bir dizi. “Bir insan, hırsları için en fazla ne kadar ileri gidebilir?” sorusunun cevabını misliyle alıyorsunuz. House Of Cards, Francis Underwood’un kariyeri için yaptıklarını ve adım adım yükselişini konu alıyor.

Total
0
Shares
Önceki
Karayip Korsanları

Karayip Korsanları serisi izleme sırası

Sonraki
Freud 2. sezon

Freud 2. sezon olacak mı?