En popüler David Fincher filmleri

David Fincher

David Fincher, şüphesiz sinema tarihinin en iyi yönetmenlerinden. Neredeyse bütün işlerinin dünya çapında popüler olması ve yıllar geçse de unutulmaması başarısını kanıtlar nitelikte. Genç yaşından itibaren yönettiği film ve diziler ile izleyicisini şaşırtmaya ve ters köşe yapmaya devam ediyor.

Beklenmedik sonlar, inanılmaz bağlantılar, psikolojik unsurlar, iyiliğinden emin olunmayan fakat kendisine bağlayan karakterler, izleyiciyi oyunun içine dahil eden sahneler ve daha birçoğu… Her film, birer başyapıt niteliğinde.

Bu içerikte, David Fincher’ın yönettiği filmlerden en popülerlerini sizler için derledik.

Panic Room (6,8)

Panic Room

Panik Odası, gerilimi sonuna kadar hissedebileceğiniz bir film. Bir anne ve kızının istemeden kendilerini bir karmaşanın içinde bulması ve aslında en güvendiklerini yerin sandıkları kadar güvenli olmaması etrafında gelişen bu film, sizi fazlasıyla heyecanlandıracak.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (7,8)

Benjamin Button

İnanılması güç ve bir o kadar acıklı bir hikaye. Aslında Benjamin Button, yayımlandığı andan itibaren hem olumlu hem de olumsuz pek çok yorumla karşılaştı. Bir kısım hikayenin yaratıcılığından etkilenirken bir kısımsa fazla gerçeküstü buldu. İnsanlığın aksine farklı bir şekilde dünya gelen ve hayatı boyunca bunun etkilerini yaşayacak bir kişi düşünün.

The Game (7,8)

The Game

The Game, izlemeye başladığınız andan itibaren sizi içerisine dahil eden bir film. Sıkıcı hayatından yorulan başrolümüz, kendini biraz eğlendirmek için bir oyuna dahil olsa da sonrasında kontrolü tamamen kaybeder. David Fincher bu film ile izleyicileri hem büyük bir eğlencenin hem de büyük bir kaosun içine sürüklüyor.

Ejderha Dövmeli Kız (7,8)

Ejderha Dövmeli Kız

Ejderha Dövmeli Kız, aslında romandan sinemaya aktarılan bir film. Bir olayın iki farklı karakteri bir araya getirmesi ve suçlunun aranmasını konu ediniyor. İşlediği konu oldukça sarsıcı olsa da gerilim ve aksiyonu iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Gone Girl (8,1)

Gone Girl

Gone Girl’e, David Fincher’ın en iyi filmlerinden birisi diyebiliriz. Film boyunca karakterler, izleyiciyi inanılmaz derecede şaşırtmayı başarıyor. Filmin başlarında adeta bir peri masalına düştüğünüzü düşünseniz de ilerleyen dakikalarda kendinizi oldukça iyi tasarlanmış bir planın ve bolca ihanetin içerisinde bulacaksınız.

Se7en (8,6)

Se7en

Korku, şiddet, psikolojik savaş, dram, yargı… Öyle bir film düşünün ki bu sıraladığımız unsurları ve çok daha fazlasını içinde barındırsın. Se7en, çarpıcı sahnelerinin yanında oldukça anlamı bir mesaja da sahip. Tanrı’yı oynayan insanların aslında ne kadar aciz olduklarını ve ”günah” kavramının ne kadar derinleştirildiğini bu filmde çokça göreceksiniz. Etkisi haftalar süren bu filmin size hissettireceklerine hazır olun.

Fight Club (8,8)

Fight Club

David Fincher’ den bahsedip de Fight Club’tan bahsetmesek olmazdı. Yönetmenin belki de en çok tanınan ve en şaşırtıcı filmi olma özelliğini taşıyan, ayrıca Brad Pitt, Edward Norton, Jared Leto gibi usta oyuncuları barındıran film, darbe üzerine darbe yapıyor.

Total
0
Shares
Önceki
Elite Öyküler: Carla ve Samuel
mm

Elite Öyküler: Carla ve Samuel 2. sezon olacak mı?

Sonraki
Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun çok yakında Exxen’de