Dune HBO Max’te yayımlanmayabilir

dune

Frank Herbert’ın kaleme aldığı, bilim kurgu edebiyatının en önemli eserleri arasında gösterilen efsanevi seriden beyaz perdeye uyarlanacak Dune filmi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmıştı. Warner Bros.’un 2021 yılında beyaz perde ile buluşması gereken tüm filmlerini, Koronavirüs yüzünden sinemalar ile aynı anda HBO Max adlı online içerik platform üzerinden de yayımlanacağını öğrenmiştik.

Ancak Warner Bros.’un verdiği bu tek taraflı karar, yapım şirketlerini ve yüksek profilli yönetmenler gibi birçok kişiyi kızdırdı. Filmin yönetmeni Denis Villenueve de yayımladığı bir yazıda bu karar hakkında konuştu. Yönetmen, Warner Bros.’un olası bir film serisini engellediğinden bahsetti.

Filmin yönetmeninin yaptığı açıklama ile de Warner Bros.’un karar değiştirmiş olma olasılığı var. Dune’un seri haline getirilmesi için HBO Max’te yayımlanmayabilir. Ancak hâlâ kesin bir bilgi bulunmamakta.

dune

Dune konusu

Film, uzak bir gelecekte geçiyor. Ailesi çöl gezegeni Arrakis’e sahip olan Paul Atreides’in hikayesi mercek altına alınıyor. Dune evreninde gezegenler, rakip aileler tarafından galaksinin farklı noktalarında yönetilmektedir. “Baharat” adı verilen yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunan bir kaynak da tek bir gezegende bulunmaktadır, o gezegen de Arrakis’dir. Bu gezenin yönetimi ise Paul Atreides’in ailesindedir. Ve bu gezegenin yönetimi, diğer asil aileler tarafından ele geçirilmek istenir. “Baharat”ı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi, Paul ve ailesine tuzak kurar. Tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olur ve kaybolur. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatır. Ve tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalar.

Total
0
Shares
Önceki
şarkını söyle

Pharrell Williams, Halsey ve Bono “Şarkını Söyle 2” kadrosuna katıldı

Sonraki
army of the dead

Army of the Dead’in çekimleri tamamlandı