Dune filminin çıkış tarihi üç hafta ertelendi

Dune

Denis Villeneuve tarafından yönetmenliği yapılan Dune filminin çıkış tarihi Warner Bros tarafından ertelendi. Önceki tarihi 1 Ekim olan filmin yeni vizyon tarihi 22 Ekim olarak belirlendi. Ertelenme sebebi ise diğer ertelenen dizilerin tarihiyle çakışması durumuydu.

Dune

The Many Of Street filmi, Dune tarafından tutulan orijinal tarihi aldı. The Sopranos dizisi de 1 Ekim’e ertelendi. Bu durumda film de tekrardan ertelenmek zorunda kaldı. Film, HBO Max’e ait yapımlara göre ertelenmesine rağmen, hala sinemalarda mı yoksa HBO Max’te mi çıkacağı sorusunun net bir cevabı yok.

Dune’un çıkış platformu neden kesin değil?

İlk zamanlar, Dune filminin birçok film gibi hem sinemalarda hem de HBO Max’te aynı gün içerisinde yayımlanması planlanıyordu. Fakat sinema salonlarının yeniden açılması ve aşılama çalışmalarının başarılı şekilde ilerlemesi ile birlikte Warner Bros, kararını tersine çevirdi ve yapımın özel bir sinema filmi haline getirildiğini açıkladı. O zaman aralığında Warner’da yönetici olan bir isim de filmin hem sinemalarda hem de HBO Max‘te olacağını Twitter üzerinden açıklamıştı.

Şu sıralar Warner Bros, Discovery ile birleşme sürecinde olduğundan açıklamalar bir hayli kafa karıştırıcı. Bu durumda, filmin piyasaya sürülme stratejisini öğrenmek için resmi bir açıklama beklememiz gerekiyor.

Total
0
Shares
Önceki
Black Mirror

Black Mirror 6. sezon olacak mı?

Sonraki
God Is A Bullet

God Is A Bullet filminden yeni görseller yayımlandı