Downton Abbey 2 filmi 2022 yılına ertelendi

Downton Abbey 2

Jullian Fellowes tarafından yaratılan İngiliz televizyon dizisi Downton Abbey, 2015 yılında yayın hayatına veda etmişti. 20. yüzyıl İngiltere’sinde geçen hikaye, aristokrat sınıfına ait Crawley ailesini seyirciyle buluşturmaktaydı. Maggie Smith, Michelle Dockery, Joanne Froggat ve Hugh Bonneville gibi sevilen oyuncuları bünyesinde bulunduran dizi, çok kısa zamanda seyircilerin beğenisini kazandı. Bu beğeniyi de 15 Emmy ödülü ve 3 Altın Küre ödülüyle tescilledi.

Downton Abbey 2

Başarılı dizinin hikayesi 2019 yılında devam ettirilerek filme dönüştürülmüştü. Serinin ilk filminde yer alan Imelda Staunton, Maggie Smith, Michelle Dockery ve Hugh Bonneville gibi isimlerin yanı sıra ikinci filmde; Hugh Dancy, Laura Haddock, Nathalie Baye ve Dominic West gibi isimler de oyuncu kadrosuna dahil olacak. Filmin yapımcılığını Fellowes, Gareth Neame ve Liz Trubridge üstlenirken, yönetmen koltuğunda Simon Curtis oturuyor.

Downton Abbey 2 çıkış tarihi

Ağustos ayında çekimlerinin bitmesi beklenen Downton Abbey 2’nin 22 Aralık 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak bu tarih daha da ileriye çekildi ve filmin 18 Mart 2022’de yerel ve uluslararası sinemalarda eş zamanlı olarak vizyona gireceği açıklandı.

Total
0
Shares
Önceki
When Hitler Stole Pink Rabbit

When Hitler Stole Pink Rabbit (2019) inceleme

Sonraki
Transformers: War for Cybertron Kingdom
mm

Transformers: War for Cyberton Kingdom fragmanı yayımlandı