Disney+ ve Hulu birleşebilir

mm
Disney+

Kasım 2019’da hizmete başlayan Disney+’ın kurulacağı açıklandığından beri Hulu ile birleşebileceği haberleri gündemde. Bugün ise bu haberler yeniden ortaya çıktı. Yayın platformları arasında önemli bir yere sahip olan Disney, kendisine ait olan diğer platformları ortak tek bir platform haline getirerek bünyesine eklemeyi planlıyor.

Disney+ Hulu

Disney, Disney+ ve Hulu’yu ortak bir platform haline getirecek

Hem Disney+ hem de Hulu’nun sahibi The Walt Disney Company, yatırımcıların dikkatini daha fazla çekebilmek amacı ile bu iki platformu birleştirmeyi hedefliyor.

Disney+ yaptığı son açıklama ile 73.7 milyon, Hulu ise 36.6 milyon üyeye sahip olduğunu duyurdu. Böylece iki platformun toplamda 110 milyonu aşkın abonesi bulunuyor. Birleşme durumunda ise 195 milyon üyeye sahip en büyük rakibi Netflix’e daha da yaklaşmış olacaklar.

Ayrıca Disney öncelikle ailelere pazarlanırken Hulu ise yetişkin izleyicilere daha çok hitap eden bir platform olarak adlandırılıyor. İki dijital yayın platformunun birleştirilmesi, tüm izleyicilerin tüm içerikleri için tek bir hizmete dönmelerine olanak sağlayacak.

Bu noktada, bu birleşmenin tam olarak nasıl sonuçlanacağı ve söylendiği gibi Hulu’nun Disney ile birbirine nasıl uyarlanacağı bilinmiyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası sitemizi için takipte  kalın.

Total
0
Shares
Önceki
House of the Dragon
mm

House of the Dragon ne zaman çıkacak?

Sonraki
Yeşilcam
mm

Yeşilcam dizisi ne zaman başlayacak?