Lionel Richie

Disney, Lionel Richie müzikali üzerinde çalışıyor

Lionel Richie ve eserleri, Disney müzikaline konuk oluyor.

Disney yeni bir müzikal türü film için hazırlıklara başladı. Daha önce de onlarca müzisyenle birlikte çalışan Disney, bu kez Lionel Richie ile birlikte bir proje gerçekleştirecek. “All Night Long” adı altında gerçekleştirilecek bu proje, söylenenlere göre, Mamma Mia ve Bohemian Rhapsody arasında bir yapım olacak.

Lionel Richie

En son ABC kanalının ‘American Idol’ müzik yarışmasında jüri üyesi olarak izlediğimiz Amerika’nın en ünlü R&B ve soul müzisyenlerinden biri olan Lionel Richie, Disney ile yaptığı iş birliğini Haziran ayı içerisinde geliştirecek ancak projenin All Night Long adının şu an için geçici olabileceği de söylentiler arasında. 4 Grammy ödülü bulunan ve uzun yıllardır müzikal hayatını sürdüren Lionel Richie 60’lı yıllardan itibaren müzik piyasasında. Yani Richie, şimdilerde efsane olarak anılan onlarca müzik grubu ve müzisyenle aynı döneme ait. Richie’nin 90 milyondan fazla satışa sahip olan albümleri ve gelmiş geçmiş en hit şarkıları da bu Disney filmine konuk olacak.

Müzikal filmin taslak senaryosunu Crazy Rich Asians, Sihirbazlar Çetesi 2, Teklif gibi yapımlarla tanınan Pete Chiarelli hazırlayacak ve All Night Long’un yapımcılığını Lionel Richie’nin menajeri Bruce Eskowitz ile Dana Brunetti ve Matt Delpiano üstlenecek.

Son yıllarda Bohemian Rhapsody ile başlayan, müzisyenlerin yaşamlarını konu alan müzikal filmlerin oldukça popüler olduğunu biliyoruz. All Night projesi de şimdiden insanları heyecanlandırmış durumda.

Aynı şekilde Whitney Houston’ın hayatını anlatacak yeni film ile ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirisiniz.

https://seyrederiz.com/whitney-houstonin-hayatini-anlatacak-yeni-bir-film/

Bu müzikal türü film ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.