Disney Channel’da yayımlanan 5 dizi önerisi

Disney Channel’ın yayımladığı eski dizilerden seçim yapmak gerçekten verdiğim zorlu kararlardan biriydi. Bu listeye eklemek istediğim daha bir sürü dizi var. Başka zamana artık! Karşınızda Disney Channel’ın yayımlamış olduğu bizce en iyi beş dizi.

 

Sonny with a Chance film movies

5- Sonny’nin Yıldızı (Sonny With a Chance)

2009-2011 yılları arası çekilen dizinin başrolünde Demi Lovato yer almaktadır. Sonny Munroe isimli sıradan bir genç kız çok sıkı takip ettiği “Ne Tesadüf” programında rol alma hakkı kazanır. Televizyon şovu sayesinde Wisconsin’den Hollywood’a taşınan Sonny’nin hayatı büyük çaplı bir değişim geçirir.

Sette şovun başrol oyuncuları olan Tawni, Zora, Nico ve Grady ile tanışır. Sonny, burada hayat, medya, arkadaşlıklar ve oyunculukla ile ilgili bir sürü yeni şey öğrenir.

Televizyon şovunun en büyük rakibi Mackenzia Şelaleleri adlı romantizm dizisidir. Dizinin başrolünde Chad Dylan (Sterling Knight) denen son derece yakışıklı bir çocuk oynar. Sonny ve Dylan içlerinde bulundukları endüstri ve rekabet sebebiyle ilk başta birbirlerinden son derece nefret etseler de dizinin sonlarına doğru birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar.

Demi Lovato’nun kadrodan ayrılmasıyla dizi sadece iki sezon ilerleyebilmiştir.

good luck

4- İyi Şanslar Charlie (Good Luck Charlie)

Tam bir aile komedisi olan iyi şanslar Charlie, 4 Nisan 2010 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Amy Duncan ve Bob Duncan’ın Teddy, Pj ve Gabe adında üç çocuğu vardır. Ancak bu kalabalık aileye minik Charlie’nin de gelmesiyle aile iyice kalabalıklaşır.

Amy ve Bob çalıştığından dolayı Charlie’ye evde birinin bakması gerekir. Ve bu görev en sorumluluk sahibi olan Teddy’e (Bridgit Mendler) bırakılır. Teddy çocuk bakımı hakkında hiçbir şey bilmediğinden dolayı epey zorlansa da Charlie’ye iyi bakıcılık yaptığını söyleyebiliriz. Ayrıca dizinin hemen hemen her bölümünde Teddy’nin, minik kardeşi Charlie için kaydettiği video kaydını görebilirsiniz.

wowp

3- Waverly Büyücüleri (Wizards of Waverly Place)

2007-2012 yılları arasında yayımlanan başrollerinde Selena Gomez ve David Henrie’nin olduğu Disney’in komedi dizisidir. Alex (Selena Gomez), Justin (David Henrie), Max (Jake T. Austin) büyülü güçleri olan üç kardeştir. Sihirlerini doğru şekilde kullanmayı öğrenmek zorunda olan üç kardeş, günü geldiğinde bir yarışmaya tabi tutulacaklardır. Böylece yarışmayı kazanan, yani en güçlü kardeş büyüdüğünde de güçlerini kullanabilecektir.

Ayrıca ilerleyen bölümlerde kurt adamlar, vampirler, melekler gibi doğaüstü canlıların da işin içine girmesiyle beraber olaylar iyice karmakarışık olur. Dizi ergenlik, arkadaşlık ve okul gibi birçok konuyu da bünyesinde barındırdığından 4 sezonu da keyifle izleyeceksiniz.

Jessie jessie 41242897 1920 1080

2- Jessie

2011-2015 yılları arasında yayınlanan Jessie’nin başrolünde Insatiable’dan ve diğer birçok Disney yapımından aşina olduğumuz Debby Ryan bulunmaktadır.

Jessie, iş bulmak için Teksas’tan New York’a taşınır. Şans eseri ünlü bir yönetmen ve sonradan iş kadını olmuş eski bir süper modelin çocuklarına bakıcılık yaparken bulur kendini. Bakıcılık yaptığı dört çocuk vardır. Bunlar, Luke (Cameron Boyce), Emma (Peyton List), Ravi (Karan Brar) ve Zuri (Skai Jackson)

Her bir çocuğun kendine özel karakter yapısı ve farklı kültürleri nedeniyle Jessie onlara bakıcılık yaparken bayağı zorlanır.

shake it up

1- Haydi Çalkala (Shake It Up)

2010-2013 tarihleri arasında yayımlanmış başrollerini Bella Thorne ve Zendaya’nın paylaştığı bir Disney sitcomudur.

Cece (Bella Thorne) ve Rocky (Zendaya) ünlü bir dansçı olmayı hayal eden iki yakın arkadaştır. “Göster Kendini Chicago” adında, televizyonda yayımlanan bir dans programının arka plan dansçıları olan bu iki yakın arkadaş gösteride öne çıkabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırlardır.

Programda ki en büyük rakipleri, isimleri Gunther ve Tinka olan iki kardeştir. Bu iki kardeş dizide sergiledikleri farklı davranışları, değişik aksanları ve ilginç, kendilerine has gelenekleriyle meşhurdur.

Yayımlanmış üç sezonu bulunan Haydi Çalkala, Disney’in en yüksek reyting alan ikinci televizyon şovudur.

 

Total
0
Shares
Önceki
Elite

Listeleri altüst eden en iyi 5 İspanyol dizisi

Sonraki
5ddfb40ac9de3d17709bf53c

Netflix’in ikinci Türk yapımı dizisi Atiye yayımlandı