Dexter 8. sezon finali hayal kırıklığı mıydı?

mm
Dexter 8. sezon

Aktör Micheal C. Hall, Dexter’ın yakın bir zamanda yeniden canlandırılacağı ile ilgili sorulara yanıt verdi. Micheal, dizinin sezon finalinin birçok hayranın standartlarını karşılamadığını ve hayal kırıklığı yarattığını da ekledi.

Dexter 8. sezon

Hall, 8 sezon boyunca canlandırdığı karakteri 9. sezonda da canlandırmak için geri dönüyor. Büyük bir merakla beklenen ve sınırlı bölüm sayısına sahip olan yeni sezon toplamda 10 bölüm sürecek. Clyde Phillips, 4. sezonunun sonunda orijinal diziden ayrıldıktan sonra yönetmen olarak geri getirildi.

Dexter 8. sezon finali nasıldı?

Phillips’in tüm görev süresi boyunca Dexter, izleyiciler ve eleştirmenler için kaliteli bir dizi olarak kabul edildi. Phillips’in diziden ayrılacağı açıklandığında dizi, eve geldiğinde Trinity Killer tarafından öldürülmüş eşi Rita’yı küvetlerinde ölü olarak bulan Dexter’ın göründüğü 4. sezon finaliyle zirvedeydi. Oğulları Harrison ise kendi erken çocukluğunu hatırlatan bir kan gölünde ağlıyordu.

O zamandan beri birçok kişi tarafından, dizinin yükselişte olmasına rağmen yavaş bir düşüşe başladığı ve bunun neredeyse birçok kişi tarafından hor görülen bir dizi finaliyle sonuçlandığı savunuldu.

Dexter 8. sezon

Times Radio’ya verdiği röportajda Hall, hayranlarının hayal kırıklıklarına olan anlayışını ve desteğini paylaştı. Dizi, kendi sahte ölümünü düzenledikten sonra Oregon’da oduncu olarak çalışan Dexter’ın, oğlunu emanet ettiği kız kardeşinin trajik ölümüyle sona ermişti.

Final aynı zamanda karakterin daha önce kız kardeşi Debra’yı öldürmeye çalışmasına rağmen kız arkadaşı Hannah ile yeniden bir araya geldiğini ve işlediği suçlar nedeniyle yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalmadığını izlediğimiz zayıf bir final sezonuydu. Final hakkında konuşurken, Hall şöyle yorum yapmaya devam ediyor:

Finalde aynı zamanda Dexter, daha önce kız kardeşi Debra’yı öldürmeye çalışan kız arkadaşı Hannah ile bir araya geldiğini de bizlere göstermişti. İşlediği suçlar nedeniyle yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalmadığını izlediğimiz zayif bir final sezonuydu. Hall, final hakkında şunları da ekledİ:

Bu sevindirici oldu ve bence gösteri, insanlar için çileden çıkarıcı olmasa bile oldukça şaşırtıcı bir şekilde sona erdi. En azından geri dönmemize ve bu adama ne olduğuna daha kesin bir şekilde cevap vermemize zemin hazırladı. Olanları, sonunda yaptığı seçimi tamamen destekliyorum.”

-Michael C. Hall
Total
0
Shares
Önceki
Olly Alexander Doctor Who Serisinin Yeni Doktoru Olabilir Seyrederiz

Olly Alexander, Doctor Who serisinin yeni Doktor’u olabilir

Sonraki
Jonny Lee Miller & The Crown

Jonny Lee Miller, The Crown 5. sezon kadrosuna katıldı