daredevil 3

Daredevil 4. sezon ile geri dönecek mi?

Daredevil 4. sezon ile geri dönecek mi?

Başrolünde Charlie Cox’un bulunduğu Daredevil’ın 4. sezonunun gelme ihtimali bir kez daha gündeme geldi. Peki dizi gerçekten de devam edebilir mi?

Daredevil 4. Sezon tartışmaları uzun bir süredir devam ediyor. Netflix platformunda yayımlanan ve yayımlanan ilk 3 sezonuyla da hayranlar tarafından çok sevilen, Marvel’ın en kaliteli işlerinden birisi olarak gösterilen yapımın devamı için başlatılan imza kampanyası yeniden gündeme geldi. Peki tüm bu taleplere rağmen dizinin devam etme olasılığı ne?

svg%3E

Marvel’ın en sevilen süper kahramanlarından biri olan Daredevil, 2015 yılında 1. sezonuyla ilk defa Netflix’te yayımlandığında kısa süre içerisinde birçok hayran kazanmıştı. Dönemine göre iyi bir izlenme rakamı elde etmiş ve eleştirmenler tarafından da beğenilmiş olan dizinin 2. sezon onayı çok geçmeden gelmişti. Toplamda 3 sezon yayımlanan dizi, yayımlanan son sezonun ardından 2018 yılının sonlarına doğru iptal edildi. Her ne kadar bu kararın sebebinin düşen izleyici kitlesi olduğu iddia edilse de asıl sebep çok farklıydı. Disney’in kendi dijital platformu olan Disney+’ın geliyor olması…

Kendi yayın ağını oluşturmaya başlayan Disney ister istemez diğer rakip dijital platformlarda bulunan tüm yapımlarını geri çekmeye başladı. Haliyle bu süreçte de sadece Daredevil dizisi değil, Netflix’te bulunan diğer Marvel yapımları arasında olan Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage ve The Punisher’ın da gelecek sezonları iptal edildi.

Şirketler arası anlaşmalar gereği belli Disney’in bu karakterleri belli bir süre için kendi yayın platformlarında kullanma hakkı yok ancak bu sürenin dolmasına az kaldı ve dizinin hayranları Daredevil’ı bir şekilde görmek istiyor. Geçen haftalarda Charlie Cox tarafından canlandırılan Daredevil’ın yeni Spider-Man macerasında görüneceği söylentileri ortaya atıldığını ve Charlie Cox tarafından yalanlandığını zaten paylaşmıştık. İsterseniz yazıya linkten ulaşabilirsiniz

https://seyrederiz.com/spider-man-3de-daredevil-hayalleri-suya-dustu/

svg%3E

Charlie Cox, Daredevil kampanyası için hayranlara teşekkür etti

Tüm bu olanların ardından hayranlar ne olursa olsun Charli Cox’ı bir kez daha bu rolde görmek istiyor. Sosyal medya üzerinden daha önce de başlatılan kampanya #SaveDaredevil etiketiyle bir kez daha gündeme geldi. Bu ilgi sonucunda kampanya hakkında Cox da açıklama yaptı. Aktör, Comicbook’a verdiği bir röportajda #SaveDaredevil kampanyasına destek veren tüm hayranlara teşekkür etti ve şunları söyledi: “Söylemek istediğim tek şey, bütün destekçilere teşekkür ettiğim. Bir işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum ancak bu birçok insan için, özellikle de benim için çok şey ifade ediyor.”

Kampanya şu ana kadar 350 binden fazla imza topladı ve katılım her geçen gün artmakta. Peki tüm bunlar Daredevil 4. sezon için yeterli mi?

Disney’in şu an için olmasa bile Daredevil karakterini bir şekilde kullanacağı kesin ancak bunun halihazırda sunulan dizinin devam sezonu olmayacağı ya da karakteri Charlie Cox’ın canlandırmayacağı da bir o kadar kesin gözüküyor.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.