Cinayet Süsü artık Netflix’te

a 12

Cinayet Süsü Netflix’in son zamanlarda satın aldığı Türk yapımlardan biri. Netflix sadece orijinal yapımlarından oluşmayan başka yapım şirketleri tarafından çekilmiş film ve dizileri de satın alarak kendi bünyesinde bulunduran bir platform.

İlk defa 2015 yılında Limonata filmi ile kamera arkasına geçen Ali Atay yönetmenlik konusunda da marifetli olduğunu bize kanıtlamış oldu. 2018 yılında Ölümlü Dünya filmiyle komedi-aksiyon türünde sinemamıza güzel bir örnek verirken, aynı ekip ile geçen yıl çektiği Cinayet Süsü filmi ise gerilim-komedi türüne özlem duyan seyirciler için ilaç niteliğindeydi. Senaryosu Ali Atay, Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit tarafından yazılan film Türk Sineması için güzel bir yapım oldu. Aynı zamanda yetenekli oyuncuları bünyesinde barındıran film Feyyaz Yiğit ve Cengiz Bozkurt performanslarıyla izlenmeye değer.

https://youtu.be/TRfAs2qnlh0

Cinayet Süsü, 2019

Film, gizemli bir cinayet zincirini çözmeye çalışan emniyet büro ekibinin maceralarını konu ediniyor. Başkomiser Emin, Komiser Salih, Komiser Asuman ve Komiser yardımcısı Alaattin’den oluşan Cinayet Büro ekibi ilginç bir vaka ile karşı karşıyadır. Ardı ardına işlenen cinayetlerin ortak bir noktası vardır; cesetler renkli boyalarla boyanmış ve adeta bir sanat eseri haline getirilmiştir. Detaylı çalışmalarına rağmen bir sonuç alamayan ekibin üzerindeki baskı gittikçe artmaktadır. Özellikle Komiser Emin her şeye rağmen hiçbir yol katedememenin verdiği gerginlik ile sinir buhranını yaşamaktadır. Dosyada ilerleme katedilememesinden dolayı Emniyet Genel Müdürü tarafından olayın çözüme kavuşturulması için görevlendirilen “suç uzmanı” Dizdar Koşu, Emin’in ekibine katılır. Dizdar Bey kendi yöntemleri olan başarılı bir suç uzmanıdır. Ekiple birlikte olayı çözmek için her yola başvuracak ve farklı yöntemler denemekten çekinmeyecektir.

Cinayet Süsü

Art arda gelen cinayet ihbarları en çok ekipte Komiser Salih’in sinirini bozarken huzurunu da elinden almıştır. Bu süreçte Dizdar Koşu ve Komiser Asuman arasında komik bir ilişki gelişmektedir. Aradan zaman geçer fakat ekip her şeye rağmen yol katedemez. Fakat yeni cinayetler gelmeye devam etmektedir. Görgü tanıklarıyla zaman kaybeden ekip için dosya komik bir hâl almaya başlamıştır. Ekip, katilin izine düşüldüğü iddiasıyla Tahta Kale’ye operasyona gider fakat Komiser Salih’in ihmali sonucu elindeki bu şansı da yitirir. Olaylar devam ederken katil zaman kazanmak için ekibe küçük bir oyun oynar. Komiser Asuman ve Dizdar Koşu’ya karşı kurulan bu komplo ister istemez ikilinin arasındaki ilişkiyi güçlendirecektir.

2014357 473570328

Sonlara gelindiğinde ekip bir cinayet ihbarı daha alır. Artık ümidini yitirmiş olan ekip olay yerine gittiğinde olay yeri incelemenin ve polislerin umursamaz tavırlarıyla karşılaşır. Komiser Salih şans eseri girdiği yerde son cinayeti görecektir.

Katil’in kimliğinin ortaya çıkması ile bütün hikayenin bakış açısı değişecektir. Bambaşka bir son ile seyirciyi bekleyen film Ali Atay imzasıyla gerçekçi bir konuya daha parmak basmış oluyor. İzlemesi oldukça keyifli olan bu filme artık dizi ve film platformu Netflix üzerinden de erişebileceğiz.

Oyuncu kadrosu ve karakterler

Uğur Yücel: Başkomiser Emin

Binnur Kaya: Komiser Asuman

Cengiz Bozkurt: Komiser Salih

Feyyaz Yiğit: Suç uzmanı Dizdar Koşu

Mert Denizmen: Komiser yardımcısı Alaattin

Yönetmen: Ali Atay
Tür: Polisiye, komedi.
Ülke: Türkiye

Ali Atay, Ölümlü Dünya filminde olduğu gibi Cinayet Süsü’nde de kaliteli müzik kullanmaktan vazgeçmemiştir. Filmin sonunu Erkin Koray’ın ‘Yalnızlar Rıhtımı’ eseri ile bitirerek seyircinin yüzünde küçük bir tebessüm bırakmıştır.

Total
0
Shares
Önceki
have a good trip

Have a Good Trip fragmanı yayımlandı

Sonraki
images 1

Timothée Chalamet kimdir?