Çığlık 5 filminin yapımı tamamen bitti

mm
Çığlık 5

Çığlık 5’in yardımcı yönetmeni Tyler Gillett, uzun zamandır beklenen ve sevilen korku serisinin post prodüksiyonunun nihayet tamamlandığını açıkladı.

Gönderide Fox’un Newman Scoring sahnesinin bir fotoğrafı yer alıyor. Benzer bir gönderide filmin diğer yönetmeni Matt Bettinelli-Olpin de bazı notaların yakın çekimini göstererek skorun tamamlandığını açıkladı.

Scream 5 çekimleri

Çığlık 5 konusu

Film, eski memleketine dönen genç bir kadının, azılı ve maskeli bir seri katille bağlantılı korkunç cinayet vakalarıyla karşılaştığı hikayesini konu almaktadır.

Post prodüksiyon tamamen bittiği için fragmanının yayımlanması da uzun sürmeyecektir. Film, hala yaklaşık yarım yıl uzakta olmasına rağmen stüdyonun Ghost Face’in uzun zamandır beklenen dönüşü için seyirciyi heyecanlandırmaya başlamaları akıllıca olacaktır. Yaz mevsimi, tam bir fragman için çok erken olsa da merakla beklenen Halloween Kills de dahil olmak üzere bu ekim ayında çıkan birçok korku filminden herhangi birine eşlik edebileceğini hayal etmek zor değil.

Scream 5 kadrosu

Çığlık 4’ün çıkmasından bu yana on yıldan fazla bir süre geçti ve birçoğu Ghost Face’in son kez büyük ekranda görüldüğüne ikna olmuştu. Şimdi ise filmin 14 Ocak 2022’de Paramount Pictures tarafından gösterime girmesi planlanıyor.

Total
0
Shares
Önceki
Atypical

Atypical dizisinin final sezonu geliyor

Sonraki
İstanbul Film Festivali

40. İstanbul Film Festivali sinemalarda