Christopher Nolan, Warner Bros’un kararından memnun değil

christopher nolan

Şu sıralar adı Tenet filmi ile anılan ve Inception, Interstellar, The Dark Kngiht, Memento gibi filmlerin yönetmeni olan Christopher Nolan, Warner Bros.’un yaptığı son hareketten oldukça şikayetçi.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmıştı. Warner Bros.’un 2021 yılında beyaz perde ile buluşması gereken tüm filmlerini, tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs yüzünden sinema salonlarında vizyona girdiği gün, HBO Max adlı online içerik platform üzerinden de yayımlanacağını öğrenmiştik.

warner bros.

Christopher Nolan, Warner Bros.’un yaptığı şey hakkında konuştu

Christopher Nolan, Warner Bros.’un bu hareketini mantıksız bulduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Çevrelerinde çok fazla tartışma var çünkü kimseye söylemediler. Bu; çok, çok, çok, çok dağınık. Film yapımcılarına, yıldızlar ve bu proje için kendilerinden çok fazla şey veren insanlara haksızlık edildi. İşlerine ne olacağı konusunda kendilerine danışılmasını ve onlarla konuşulmasını hak ettiler. Endüstrinin en yetenekli insanları, en yetenekli stüdyo ile çalıştıklarını düşünerek uyudu ve en kötü online içerik platformu için çalıştıkları haberine uyandı. Warner Bros. neyi kaybettiğinin farkında değil. Kararları, ekonomik açıdan da kötü.”

Nolan, hem Warner Bros.’un hareketini eleştirirken HBO Max’in de en kötü online içerik platformu olduğunu söyledi. Üstelik bu yaptıklarının, birçok soruna yol açabileceğinden de bahsetti.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Harry Potter
mm

Harry Potter yönetmeni Chris Columbus, ilk film hakkında konuştu

Sonraki
laoughter in the dark

Anya Joy-Taylor ve Scott Frank, Laughter in the Dark’ta beraber çalışacak