Stephen King’in kitabından uyarlanan yeni dizi Chapelwaite’in yayım tarihi belli oldu

Chapelwaite

Kitaplarıyla olduğu kadar, kitaplarının konu olduğu dizi ve filmlerle de adından sıkça söz ettiren ödüllü yazar Stephen King‘in yeni yapımı belli oldu. Stephen King’in Jerusalem’s Lot adlı öyküsünden yola çıkılarak ortaya koyulan Chapelwaite’in ilk fragmanı yayımlandı. Peki, dizi ne zaman yayımlanacak? Chapelwaite’in başrol oyuncusu kim? Dizi ile ilgili merak edilen tüm soruları sizler için cevapladık. Buyurun başlayalım.

Chapelwaite konusu

Stephen King, romanları ve öyküleri dünyada milyonlarca satış yapmış bir yazar. Yazarın kitapları, bu zamana kadar 40’tan fazla dile çevrildi ve çoğu ekrana aktarıldı. Yakın zamanda ekrana aktarılacak son yapıtı ise Jerusalem’s Lot adlı öyküsü. Chapelwaite ismiyle yayımlanacak olan dizi, 1850’li yıllarda geçen olayları konu ediniyor. Dizi, Charles Boone adlı üç çocuk babası bir adamın, eşini kaybettikten sonra çocukları ile birlikte eski bir kasabadaki aile evine taşınmasını anlatıyor. Kasabadaki gariplikleri fark eden Charles Boone’yi birçok farklı ve karanlık olay bekliyor.

Stephen King

Chapelwaite dizisinin başrol oyuncusu belli oldu

Hazırlıkları son sürat devam eden dizinin başrol oyuncusunun kim olacağı büyük bir merak konusuydu. Nihayet Chapelwaite”in başrol oyuncusu belli oldu. Dizide, Piyanist filmiyle bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve oyunculuğu sayesinde pek çok ödül kazanan Adrien Brody‘i başrolde izleyeceğiz.

Adrien

Chapelwaite ne zaman yayımlanacak?

Şimdiden büyük bir ilgi gören dizi, 22 Ağustos 2021 tarihinde yayımlanarak seyirci ile buluşacak.

Dizinin fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Penceredeki Kadın

Penceredeki Kadın (2021) inceleme