Çerezlik dizi arayanlara özel 5 güzel öneri

aTU2jmGQTn0516hY2sZCgYEyB0l

Girlboss

Sophia hayatının hiçbir alanında ve özellikle kariyerinde dikiş tutturamamış asabi bir gençtir. Bir gün e-bay’de başına gelen ve ona para getiren olaydan sonra aklına gelen fikirle kendi işini yaratır. Sophia Amoruso’nun hayat hikayesini anlatan dizi bir kitaba dayanıyor. Çerezlik, bir gecede bitirmek için dizi arıyorsanız size önerim tam olarak bu dizi.

original 1

Deadly Class

Bir çizgi roman serisine dayanan dizi farklı bir distopyayı anlatıyor. Dolandırıcılık, cinayet, dövüş ve her türlü illegal işin öğretildiği, geleceğin suçlularının yetiştirildiği bir okul. Başrolümüz Marcus berbat hayatının içinde başka çaresinin kalmamasıyla okula gitmeye karar verir. Okulda Çinli, İspanyol, Rus türlü ırktan öğrenciler bulunmakta. Ne yazık ki 2.sezon onayı alamayan dizi sürükleyici yönüyle kendini izletecektir. Tabi diziden üstün kavga sahneleri ve aksiyon beklemezseniz.

ic111

Disenchantment

Netflix’in çıkardığı orijinal animasyon dizilerden biri. Aslında dandik kategorisine alırken biraz haksızlık ettiğimin de farkındayım. The Simpsons’ın yapımcılarının eline bırakılan dizi, kızına ve krallığına baskı kurmaya çalışan ama ikisini de başaramayan bir kralın; alkolik, asi, söz dinlemeyen kızı Prenses Bean’in çıkardığı olayları içeriyor.  Amatör bir iblis ve Elfo adında elf arkadaşı da ona ortak oluyor. Popüler kültüre olan göndermeleriyle zevk alacağınız dizinin 3 sezonu bulunmakta ve dediğim gibi listede en dandik olmayan dizidir.

dcc

The End of the F***ing World

Diziyi duymayan veya izlemeyen kaldıysa muhtemelen dünya dışında bir yerlerdedir ama yine de izlemeyi erteleyenler, ısrarla izlemeyecekler için kısa bir tanıtım yapayım. 2 sezonu Netflix’te bulunan, gençlik-kara mizah dizisi. İngiliz mizahını bolca gördüğümüz dizide James ve Alyssa adındaki iki gencin ergenlik hevesiyle çıktığı yolda başlarına gelenleri görüyoruz.

eff

Titans

DC’nin çıkardığı dizi, hepimizin aşina olduğu Titans’ın güçlerini keşfetmesini ve Dick Grayson namı değer Robin liderliğinde bir ekip olmasını anlatıyor. Çizgi roman okumayan hatta DC ile ilgilenmemiş kişilerin bile rahatça anlayacağı dizi birkaç günde rahatça bitecek özellikte. CGI (bilgisayar üretimli imgeleme) konusunda bazı eksilerini görsek de dizinin sürükleyici yönü buna takılmamızı engelliyor.

t

Total
0
Shares
Önceki
the good place

Öldüğünüz zaman başlayan dizi: The Good Place

Sonraki
angelica

10 yaşında bir psikopat: Angelica Green Kimdir?