Bright’ın devam filmini Louis Leterrier yönetecek!

IMG 20200507 162419

End of Watch, Fury ve Suicide Squad filmleriyle sinema dünyasında tanınan David Ayer’in yönettiği 2017 yapımı Netflix filmi Bright ‘ın devam filmini The İncredible Hulk ve Now You See Me gibi filmlerle tanınan yönetmen Louis Leterrier yönetecek.

Esasında Ayer, Bright 2’ nin yönetmenliği için geri dönecekti fakat yazıp yöneteceği The Dirty Dozen ‘ın yeniden çevrimini hazırlamakla meşgul olan David Ayer yoğun çalışma takviminden dolayı Bright 2’yi yönetmekten vazgeçti ve projede yapımcı ve senarist olarak kalacağını açıkladı. Ayer, filmin senaryosunu Beauty and the Beast ve Charlie’s Angels gibi yapımların senaristi olan Evan Spiliotopoulos ile birlikte kaleme alacak.

Ayrıca birinci filmde başrol olarak yer alan yıldızlar Will Smith ve Joel Edgerton de ikinci film için kamera karşısında olacak. Birinci film kısaca insanların, orkların, elflerin ve perilerin bir arada yaşadığı bir alternatif dünyayı anlatıyor. İnsan ırkına mensup Ward (Will Smith) ve ork Jakoby (Joel Edgerton) gece devriyesinde beraber çalışan iki polis memurudur. Yaşadıkları dünya günün birinde tehdit altına girer. Genç dişi elf ve yanlış ellerde bulunan, her şeyi yok edebilecek güce sahip bir kutsal emaneti korumak için beraber çalışmak zorundadırlar.

bright

Bright, önemli bir başarıya imza atarak Netflix’te yayımlandığı ilk üç gününde 11 milyon kişi tarafından izlenmişti fakat eleştirmenlerden olumlu yorumlar alamamıştı. Dijital yayın platformu, film için 100 milyon dolarlık bir bütçeyi gözden çıkarmıştı. Joel Edgerton ‘un sözlerine göre ise devam filmi çok daha büyük bütçeli prodüksiyona sahip olacak. Ayrıca hikaye daha uluslararası boyutlara taşınacak.

Netflix , Koronavirüs salgınının etkisi hafiflediğinde filmin çekimlerine başlamayı planlıyor.

Total
0
Shares
Önceki
karayip korsanları seyrederiz 3
mm

Jack Sparrow’suz Karayip Korsanları filmi geliyor

Sonraki
al capon
mm

Tom Hardy’nin başrolünde olduğu Capone filminin fragmanı yayımlandı