Breaking Bad 21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

mm
Breaking Bad

Yapılan bir seyirci anketine göre Bryan Cranston ve Aaron Paul‘ün başrolleri paylaştığı Breaking Bad dizisi, son 20 yılın en iyi dizisi olarak belirlendi.

İngiltere merkezli internet yayın kuruluşu Lad Bible, son 20 yılın en iyi dizisini belirlemek üzere okuyucuları arasında bir anket düzenledi. Buna göre Aaron Paul ve Bryan Cranston’ın başrolleri paylaştığı Breaking Bad dizisi, 21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi. Breaking Bad dizisi, toplamda 11 bin 429 oy alarak, oyların yüzde 50,8’lik kısmına sahip oldu. Dizi, milyonlarca hayranı bulunan Game of Thrones dizisini de geride bırakarak birinci seçildi. Game of Thrones ise, oyların yüzde 49,2’sini aldı.

Heisenberg'in Askerleriyiz: Albuquerque'yi “Kralın” Gözünden Gezin ...
Oylamada Game of Thrones dizisi The Wire’ı geride bıraktı. The Office, Black Mirror, Peaky Blinders, Stranger Things ve Mad Men oylamada yer alırken, bazı dizi seyircileri ankette The Big Bang Theory’nin yer almamasını tuhaf bulduklarını belirtti.

16 Emmy Ödülü, 8 Satellite Ödülü, 2 Altın Küre Ödülü, 2 Peabody Ödülü olmak üzere pek çok ödül kazanan Breaking Bad dizinin başrol oyuncusu Bryan Cranston, Emmy Ödülleri’nde dört kez Drama Dalında En İyi Aktör ödülüne layık görüldü. 2013 yılında Breaking Bad, tüm zamanların en yüksek reyting alan dizisi olma unvanı ile Guinness Dünya Rekorları kitabına da girmişti.

Total
0
Shares
Önceki
Marvel
mm

Marvel, Illuminati adlı bir Avengers projesi üzerinde çalışıyor

Sonraki
Splinter Cell
mm

John Wick’in yazarından Splinter Cell adlı Netflix animesi