BluTV

İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7YÜZ Hikâyesi, BluTV’nin ilk orijinal filmi

Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ı bir araya getiren ilk BluTV filmi İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7Yüz Hikâyesi’nin çekimleri tamamlandı. Film ile ilgili fotoğraflar ve yeni detaylar paylaşıldı.

Bünyesinde pek çok yerli yapım, yabancı dizi ve filmlerin yayın haklarını bulunduran BluTV’de, Haluk Bilginer’in başrolünü canlandırdığı Masum dizisi oldukça dikkat çeken yapımlarından birisi olarak yerini alıyor. Behzat Ç., Bozkır, Bartu Ben, Alef, Pavyon ve Sıfır Bir de kanalın diğer ilgi gören yapımlar arasında. Ayrıca platformun ilk orijinal yapımlardan biri olan antoloji dizisi 7YÜZ, yeni hikâyesiyle bu kez beyaz perdede izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

BluTV ile Bir Film’in yapımcılığını üstlendiği ilk sinema filmi olma özelliği taşıyan İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7YÜZ Hikayesi’nin başrollerini Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda bu üç isme ise Başak Daşman, Erdem Akakçe, Nezaket Erden, Gökay Müftüoğlu ve Sabahattin Yakut eşlik ediyor.

BluTV

Her bölümünde farklı bir konu üzerinde duran yapım, Netflix’in popüler distopya dizilerinden biri Black Mirror’a benzetilmişti.  7 bölüm olarak tasarlanan antolojik dizi 7YÜZ macerasını tamamlayıp 2017 Kasım ayında ekranlara veda etmişti. Ancak geçen nisan ayında BluTV yeni projelerini duyururken İnsanlar İkiye Ayrılır film projesinden de bahsetmişti.

svg%3E

Film, bankaların farklı nedenlerden ötürü peşine düşemediği borçları satın alıp onları ne olursa olsun tahsil eden bir şirketin çalışanlarının maceralarını konu alıyor. Dizisinde de olduğu gibi ”Oldukça sert bir sistem eleştirisi” olarak tanımlanan filmin konusu da bir o kadar dikkat çekici.

Filmin henüz Koronavirüs salgını yüzünden ne zaman vizyona gireceği belli değil. Ancak filmin önümüzdeki kış aylarında vizyona girmesi planlanıyor.

BluTV

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.