Black Widow filmine gelen ilk eleştiriler

Black Widow

Büyük merakla beklenen Black Widow filmine gelen ilk eleştirilerdeki en büyük soru: “Marvel Sinametik Evreni, Natasha Romanoff‘un hikayesini işleyemiyor mu?” oldu. İlk gelen eleştirilere göre, Natasha’yı geçmişi ve geleceği arasında gidip gelirken izliyoruz. Natasha’nın kız kardeşi Yelena ise Black Widow’un kendi solo filminde Natasha’yı sollamış halde.

black widow

Natasha’yı Iron Man filminde ilk görüşümüzden, Endgame filmindeki son görüşümüze kadar geçen sürede kendisi orijinal altılıda bulunan bir karakterdi. Karakterin oldukça sevilmesinin yanında, Scarlett Johansson’ın da büyük bir hayran kitlesi oluşmuştu.

Bu filmlerin aralığında, orijinal altılıdan birçok solo film gelse de Black Widow için herhangi bir filmin haberi yoktu. Endgame’den sonra duyurulan solo film haberi ise hayranları heyecanlandırmakla kalmamış, ayrıca kafaları da bir hayli karıştırmıştı.

Black Widow filmine dair eleştiriler

Solo filmin zaman dilimi, Captain America: Civil War ile Avengers: Infinity War arasında geçiyor. Natasha’nın çocukluğuna dair kısa bir giriş izledikten sonra, Natasha’nın General Ross’tan kaçısı sırasında, uzun süredir haber alamadığı kız kardeşi Yelena‘dan bir paket almasıyla devam ediyor.

Filmde; aile meseleleri, Yelena ve Red Guardian karakterleri, Natasha’nın Black Widow’a evrildiği Red Room olayı gibi geçmişe dair bilgiler olsa da bu karakterin iç dünyası için yetersiz kalıyor. Filmde Yelena neredeyse Natasha ile aynı koltuğu paylaşmış ve bu da kendi solo filminde Natasha’nın geri planda kalmasına neden olmuş. Film daha çok Yelena’nın yeni Black Widow olma yolunda ona kapı açmak için yapılmış gibi hissettiriyor.

Black Widow

Bu fikir ise Natasha Romanoff karakterinin beklenildiği gibi işlenmediğini onaylıyor. Aynı zamanda, filmde Marvel’ın klasik komedi anlayışının bulunmasının yanında birkaç aksiyon sahnesinden fazlası olmadığı ve hesaplaşma sahnelerinin ezbere ve mekanik olduğuna dair eleştiriler bulunuyor. Filmde daha çok, Natasha’nın belirli geçmiş kökenlerini ve Yelena’nın yeni kökenlerini izliyoruz.

Başka bir gözden bakıldığındaysa Yelena karakterinin kesinlikle önünün açık olduğu ve Florence Pugh’un ise rolünü oldukça iyi oynadığı söyleniyor. Pugh gelecekte Black Widow karakterini devraldığında, elbette karakteri farklı bir şekilde izleyeceğiz ve bu yine de çok iyi bir deneyim olacakmış gibi gözüküyor.

Total
0
Shares
Önceki
Don't Breathe 2

Don’t Breathe 2 ne zaman çıkacak?

Sonraki
Jane Foster

Thor: Love and Thunder, Jane Foster’ın kostümüne ilk bakış