Günün film önerisi: Black Swan

Black Swan

Başarılı oyuncu Natalie Portman‘ın izleyenleri hayran bırakacak performansını konuşturduğu bir film ile karşınızdayız: Black Swan

Yönetmen koltuğunda Darren Aronofsky’ın bulunduğu film, Amerika’da birçok film festivalinde ödüle sahip.

Black Swan
Black Swan, Nina (Natalie Portman)

25 Şubat 2011’de vizyona giren filmin başrol karakteri olan balerin Nina’ya ödüllü oyuncu Natalie Portman hayat veriyor. Natalie Portman‘ın yanı sıra oyuncu kadrosunda, Mila Kunis, Vincent Cassel, Winona Ryder, Barbara Hershey, Sebastian Stan, Janet Montgomery, Toby Hemingway gibi isimler bulunuyor.

Black Swan
Nina (Natalie Portman)

Ödüllü filmin senaryosu Mark Heyman, Andres Heinz, John J. McLaughlin gibi isimlere aitken, orijinal fikir ise Andres Heinz’a ait. Yapımcılığını ise Protozoa Pictures ile Phoenix Pictures beraber üstleniyor.

Black Swan

Black Swan Filminin Konusu

Filmin konusu ise şöyle:

Genç bir kadın olan Nina, yetenekli bir balerindir. Eski bir balerin olan ve dans konusundaki hırsını kendisine aşılayan annesi ile New York’ta yaşayan Nina’nın hayatı danstan ibarettir. Bale yönetmeni Thomas Leroy, sahneye koyduğu Kuğu Gölü Balesi’nin baş dansçısını yeni sezonda değiştirmeye karar verir. Zarif, masum ve saf Beyaz Kuğu ile kötülüğün, şehvetin ve bilinmezliğin temsilcisi Siyah Kuğu’yu aynı anda canlandırabilecek bir balerin arayan yönetmenin ilk tercihi Nina olur.

19495242.jpg r 1280 720 f jpg q x

Ancak rolü almak için elinden geleni yapan Nina’nın karşısında güçlü bir rakibi vardır. Nina, Beyaz Kuğu rolü için harikalar yaratsa da genç kadının Siyah Kuğu performansı pek de başarılı değildir. Rakibi Lily ise Siyah Kuğu rolü için iyi bir performans sergiler. Lily ve Nina arasındaki rekabet, çalışmalar boyunca ilginç bir dostluğa dönüşür. Bu süreçte Nina, hayatının mahvolmasına neden olan karanlık tarafıyla yüzleşmeye başlar.

Filmin Fragmanı

Filmin fragmanına aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
The Suicide Squad 2 sinemalarda

The Suicide Squad 2 sinemalarda