Birbirinden iyi 10 BluTV dizisi

BluTV

BluTV, günümüzde en çok izlenilen içerik platformlarından biri. Bu içerikte, yüzlerce film ve diziyi barındıran bu platform içerisinden en iyi 10 diziyi sizler için derledik.

1. True Detective (8,9)

True Detective

True Detective, BluTV’nin en iyi polisiye dizilerinden. Yıllarca, şehrin en tehlikeli seri katillerinden birini yakalamak için büyük çaba gösteren dedektifler, işlerin bir anda değişmesiyle kendilerini savunmak için mücadele verirler. Olay örgüsü ve oyuncuların performanslarıyla oldukça kaliteli bir yapım olan True Detective’i şiddetle tavsiye ediyoruz.

2. Six Feet Under (8.7)

Six Feet Under

Six Feet Under, uzun soluklu bir dram dizisi. Cenaze evi işleten bir aileyi konu alan bu dizi, ailenin her bir üyesinin aslında görünenden çok daha farklı olan hayatlarına şahitlik etmemizi sağlıyor. Ölümün bolca hatırlatıldığı dizide bir ailenin kopmama mücadelesini izliyoruz.

3. Westworld (8,6)

Westworld

Dizi, geçmişi kullanarak aslında geleceğin teknolojisine şahitlik etmemizi sağlıyor. Kafanız mı karıştı? Şöyle açıklayabiliriz: Dizi, insanlığa yapay bir dünya sunuyor. Oluşturulan dünyada farklı bir hayat yaşama imkanınız var, fakat oyunu kurallarına göre oynamalısınız. Aksi takdirde bütün düzeni yerle bir edersiniz.

4. Shameless (8,5)

Shameless

Shameless’ta, aslında birbirinden çok farklı karakterlerin oluşturduğu bir aileyi ve onların hayatta kalma mücadelelerini izliyoruz. Alkolik bir baba ve kardeşleri için çok büyük fedakarlıklar yapmaktan hiç çekinmeyen bir abla. Hem ağlayıp hem de gülüceğiniz bir dizi arıyorsanız, Shameless tam da size göre.

5. The Young Pope (8,4)

The Young Pope

Başrolünde Jude Law’ı gördüğümüz The Young Pope, sisteme uymayan ve aykırı olarak nitelendirilen bir papanın öyküsünü anlatıyor. Şimdiye kadarki hiçbir papaya benzemeyen ve kurallara uyma konusunda sorun yaşayan Lenny Belardo, kardinaller tarafından istenmez ve papalık görevinden men edilmeye çalışılır. Kendi değer yargıları ile yaşamayı seçen papa, başlarda sevilmese de sonradan işler değişecektir.

6. The Handmaid’s Tale (8,4)

The Handsmaid s Tale

The Handmaid’s Tale; kadınların sadece üremek için kullanıldığı, devletin malı olarak görüldüğü bir düzeni anlatıyor. Şartlar inanılmaz acımasız ve kadınların hiçbir söz hakkı bulunmuyor. The Handmaid’s Tale, BluTV’ nin en sarsıcı dizilerinden. İzlerken oldukça şaşırıp bütün bu olanlara hayret edeceksiniz.

Killing Eve (8,2)

Killing Eve

Killing Eve, birbiriyle kovala-kaç tarzında bir ilişkiye sahip iki kadının öyküsü. Birbirlerinin kuyusunu kazan fakat bir türlü başarılı olamayan bu iki kadın akıl almaz bir mücadeleye tutuşur. Birbirleriyle kurdukları diyaloglar ve tasarladıkları oyunlar ise insanı hayrete düşürür cinsten.

8. The Big Bang Theory (8,1)

The Big Bang Theory

Diyelim ki ortalamanın çok üzerinde bir zeka seviyesine sahipsiniz. Başarılarınız, kariyeriniz ve yaptıklarınız ile insanları bolca etkiliyorsunuz, ama bir sorun var. Etrafınız size ayak uyduramıyor ve bu sizin için büyük bir problem.

The Big Bang Theory, eğlenceli bir sit-com dizisi. Oldukça kıvrak bir zekaya sahip ev arkadaşları ve yaşadıkları olayları konu edinen dizide hangi tarafta olduğunuza karar vermeniz gerekiyor: ya başarılı ama hayatta kalmak için zorluk çeken bir bilim insanı ya da sürekli aşağılanmaya maruz kalan ama aslında yönetici konumunda olan diğer insanlar.

9. 7 Yüz (7,7)

7 Yuz

7 Yüz, BluTV’nin önde gelen Türk yapımı dizilerinden. Dizide 7 bölüme sahip ve her bölüm farklı bir karakter işleniyor. Psikolojik dram türünde ele alabileceğimiz 7 Yüz, karakterlerin kendileriyle ve etrafları ile verdikleri mücadeleleri ele alıyor.

7 Yüz, gerçekten sarsıcı ve psikolojik olarak etkileyici bir yapım. Dizide bolca yüzleşme ile karşılaşacak, haklı tarafın kim olduğunu seçmekte zorlanacaksınız. Dizinin oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Belçim Bilgin, Cem Davran, Dolunay Soysert gibi usta isimlerin olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

10. Ordeal By Innocence (7.3)

Ordeal By Innocence

Ordeal By Innocence, Agatha Cristie romanlarından biri. Romandan diziye aktarılan bu dizi, BluTV’nin en sürükleyici yapımlarından. Diziyi izlemeye başladığınız andan itibaren duyduğunuz merak, sizi yiyip bitiriyor. Dizi, malikanede işlenen bir cinayet ve bunun ardından suçlunun kim olduğu ile ilgili başlayan arayışı konu ediniyor.

Total
0
Shares
Önceki
Freud 2. sezon

Freud 2. sezon olacak mı?

Sonraki
Olly Alexander Doctor Who Serisinin Yeni Doktoru Olabilir Seyrederiz

Olly Alexander, Doctor Who serisinin yeni Doktor’u olabilir