Birbirinden iyi 10 animasyon dizisi

Animasyon

Animasyon dünyası son yıllarda oldukça ilgi görür oldu. Artık elinizi sallasanız bir animasyon dizisine denk gelebilirsiniz. Sayıları o kadar fazla olmasına rağmen bunca yapımın arasında öyleleri var ki hala adından oldukça söz ettiriyor. Bu içerikte, sizler için animasyon dünyasının en kaliteli dizilerini derledik.

1. Rick And Morty (9.2)

Rick And Morty

Animasyon dizilerin konuşulduğu bir ortamdaysanız Rick And Morty’i duymamanız imkansız. Dizi, bir dede ve torununun akıl almaz maceralarını konu ediniyor. Dede ve torun dememiz sizi yanıltmasın. Dizideki olaylar oldukça sürükleyici ve bir o kadar da eğlenceli. Rick And Morty’i hala izlemediyseniz bir an önce başlamalısınız, eminiz ki büyük zevk alacaksınız.

2. Bojack Horseman (8.7)

Bojack Horseman

Bojack Horseman, uzun yıllardır ekranlarda olan ve toplam 6 sezona sahip bir dizi. Diziyi, dram türüne aittir ya da komedi türündedir diyerek sınıflandırmak oldukça zor. Dizinin bir bölümünde kahkahalara boğulurken diğer bölümde ise gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz. Bojack Horseman’ın konusuna gelecek olursak, eski bir TV yıldızı olan Bojack, ününü ve parasını kaybetmeye başlamıştır. Eski hayatını geri kazanmaya çalışır fakat işler pek de yolunda gitmez.

3. South Park (8.7)

South Park

308 bölümü bulunan South Park, animasyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri. South Park adlı kasabada dört arkadaşın başından geçenleri konu edinen dizi oldukça eğlenceli. Dizi içerisinde bolca eleştiri barındırıyor. Dönemin siyasetçilerini, sansasyonel olaylarını, TV yıldızlarını ve çok daha fazlasını eğlenceli bir dille yerden yere vuruyor da diyebiliriz.

4. Love Death And Robots (8.5)

Love Death And Robots

Love Death And Robots, Netflix’in en iyi yapımlarından biri. Yapım ekibinde David Fincher’ın olduğu bir dizinin kötü olması da beklenemezdi zaten. 2019’da ilk sezonunun yayımlanmasının ardından büyük ilgi gören Love Death And Robots, ortalama 15 dakikalık bölümlerden oluşuyor ve her bölüm farklı bir konuyu ele alıyor. Bilim kurgu ve fantastik türünde olan bu dizi sizi oldukça etkileyecek, bizden söylemesi.

5. Final Space (8.3)

Final Space

Final Space, sürükleyici bir durum komedisi. Bir uzay aracının içinde geçen dizide, bolca maceraya tanıklık ediyoruz. Uzaylılar ile insanların iletişimi ise oldukça farklı. Evreni de bol bol kurtarıp hepimizi kendine minnettar bırakıyor dizi. Absürt komedi izlemek isterseniz Final Space tam da size göre.

6. Family Guy (8.2)

Family Guy

Family Guy, bir absürt komedi dizisi. Görüp görebileceğiniz en enteresan aileyi izleyeceğinize eminiz. Her bölüm farklı bir olay ile izleyiciyi eğlendirmeyi başaran dizi, en popüler animasyon dizilerinden. Bu arada ailenin küçük sayko bebeği de sinirlerinizi bir nebze hoplatabilir, hazır olun.

7. Undone (8.2)

Undone

Amazon Prime’ın ilk animasyon dizisi olma özelliği taşıyan Undone, gerçeklik ve zaman algınızı yerle bir edecek bir dizi. 3O’lu yaşlarına yaklaşan Alma, hayatının monotonluğundan sıkılan bir kadındır. Bir gün bir trafik kazası geçirir ve bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Diziyi izlerken yaşananların gerçek mi yoksa hasta bir kızın kurdukları mı olduğuna karar vermekte oldukça zorlanacaksınız.

8. Castlevania (8.2)

Castlevania
n

Castlevania, Netflix’ in en fazla izlenen animasyon dizilerinden. Toplam 4 sezonu bulunan dizi, bir şehrin nasıl vampir istilasından kurtarıldığını anlatıyor. İskeletlere, vampirlere, alev toplarına, vahşi yaratıklara ve daha fazlasına hazır olun. Trevor Belmont ve Dracula’nın mücadelesini izleyeceğiniz bu dizi oldukça sürükleyici.

9. F Is For Family (8.0)

F Is For Family

Bir mahalle düşünün, bütün komşular görünüşte birbirleriyle çok iyi anlaşıyor fakat işler hiç de öyle değil. F İs For Family, tam da böyle bir dizi. Dışarıdan her ne kadar iyi görünseler de karakterleri tanımaya başladıkça onların gerçek yüzlerini görüyorsunuz. F İs For Family, bir ailenin yaşadıklarını ve diğer insanlarla olan ilişkilerini konu edinen bir dizi.

10. Big Mouth (8.2)

Big Mouth

Ergenlik, hepimizin ortak problemi. O kadar sancılı, can sıkıcı ve korkutucu ki girmesi de çıkması da ayrı problem. İşte Big Mouth böyle bir dizi. Bir grup arkadaşın yaşadıkları olaylara ve ergenliklerinin en alevli zamanlarına şahitlik ediyoruz. Bakmayın bu kadar gergin anlattığımıza. Big Mouth sizi oldukça güldürecek, eğlenceli bir dizi.

Total
0
Shares
Önceki
John Wick 4

John Wick 4 çekimleri başladı

Sonraki
The Monster Of Florence

The Monster Of Florence dizisinin başrolü belli oldu