Bayram Tatilini Evde Geçirecekler için 5 Dizi Önerisi

Dizi

Bayram tatilinde evdeyseniz size 5 harika dizi önerisi ile geliyoruz!

Bayram tatilinin başlamasıyla birlikte tatil beldelerine doğru, yollarda uzun kuyruklar oluşmaya başladı bile! Peki ya siz? Deniz, kum, güneş üçlüsüyle buluşamayacaksanız dert etmeyin.

Netflix platformunda yer alan binlerce dizi arasından en çok hoşumuza gidenleri sizler için seçtik. İşte bayram tatilinde kendine vakit ayırmak isteyip tatilini evde geçirecek olanlar için 5 dizi önerisi.

1 . Farklılıkların hayata renk kattıklarını görmek isteyenlere : Atypical

Başrollerinde Jennifer Jason Leigh, Keir Gilchrist, Michael Rapaport gibi isimlerin yer aldığı Netflix yapımı Atypical dizisi, Otizm spektrum bozukluğu olan 18 yaşındaki Sam Gardner’in hayatını anlatan bir komedi dizisi. 4 sezondan oluşan dizinin ilk sezonu 11 Ağustos 2017’de, final sezonu olan 4.sezonu ise 9 Temmuz’da yayımlandı.

Son sezon tanıtımına aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

2. Biraz kafası karışsın isteyenlere: Biohackers

Başrollerinde Luna Wedler, Jessica Schwarz, Benno Fürmann gibi isimlerin yer aldığı Netflix yapımı Biohackers dizisi,  toplam 6 bölümden oluşan ilk sezonu ile 2020 yılında yayımlanmaya başlanan dizinin yaratıcılığını Christian Ditter üstlenirken, senaryosunu da Tanja Bubbel,Nikolaus Schulz-Dornburg, Johanna Thalmann gibi isimler kaleme aldı. Tekno Dram kategorisine dahil edilen dizi, Dark’ın yapımında yer alan şirketler tarafından finanse edildi. Dizinin 2.sezonu 9 Temmuz’da yayımlandı.

Netflix tarafından tanıtım yazısındaysa konusu şöyle açıklanmıştı:

Bir tıp öğrencisi, Almanya’nın en iyi üniversitelerinden birine girer. Ama asıl amacı, bir aile trajedisi ile bir profesörü birbirine bağlayan komployu açığa çıkarmaktır.

2.sezon fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

3. Bu dizi anime severlerin hoşuna gidecek : Beastars

Cherryton Akademisi’nde barış içerisinde yaşamaya çalışan etoburlar ve otoburları anlatan Beastars, Paru Itagaki tarafından yazılmış ve resimlenen bir Japon manga serisinden uyarlanmıştır. Bu dünyada pek çok hayvan insanlara özgü bir hayat sürerken, etoburlar dahil olmak üzere tüm öğrencilerin hayvansal gıdaları tüketimi yasaklanmıştır. Hayvanlara ait olan bir dünya yaratılan bu anime dizi serisinde birçok hayvanın gençlik yaşamına yer veriliyor. Uğradıkları zorbalıkları, sevinçleri, üzüntüleri kısacası insanlara ait tüm duyguları, yaşadıkları olayları eğlenceli ve insanları izlerken düşündürmeye sevk eden bir tarzda işlenmiş bu dizi. Dizinin 12 bölümden oluşan ilk sezonu 2019’da yayımlandı.

Geçtiğimiz günlerde 2.sezonu yayımlanan dizinin 2.sezon tanıtımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4. Fantastikten şaşmam diyenler için: Lucifer

Başrollerinde Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro bulunan dizinin, severleri tarafından merakla beklenen 5.sezonu 28 Mayıs’ta gelmişti. Normal şartlarda planlara göre dizinin 5 sezonda bitmesi öngörülüyordu ancak dizinin başrolü Tom Ellis ile Netlix’in geçen yaz sezonunda yaptığı anlaşma ile dizinin bir sezon daha uzatılmasına karar verildi.

Dizinin konusu ise şöyle:

Cehennemin Efendisi olmaktan sıkılan Lucifer (şeytan), Los Angeles’ın ihtişamlı ve ışıltılı deliliği uğruna hâkimiyetini sürdüğü cehennemi terk edip bu şehirde ‘Lux’ adında bir mekân açıp fani bir yaşam sürmek ister. Fakat kardeşi Amenadiel (melek) ve babası (tanrı) onu rahat bırakmaz. Yardımcısı Maze (iblis) ile beraber geldiği Dünya’da tanıştığı Dedektif Chloe Decker ile birlikte çalışarak suçluları yakalar ve bir yandan da kendi ailevi problemleri ile uğraşır.

Dizinin 5.sezon fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

5. Biraz da yerli dizi olsun isteyenlere: Atiye

Başrollerini Beren Saat, Mehmet Günsur, Metin Akdülger ve Melisa Şenolsun‘un paylaştığı Netflix yapımı ikinci Türk dizisi olan aksiyon fantastik türündeki Atiye’nin 8 bölümden oluşan ilk sezonu 27 Aralık 2019 tarihinde yayımlanmıştı. Senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal’ın birlikte kaleme alırken, yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık, Burcu Alptekin ve Gökhan Tiryaki gibi isimler yer alıyor. Dizinin final ve 3.sezonu 17 Haziran perşembe günü sevenleriyle buluşmuştu.

Dizinin konusu ise şöyle:

Şengül Boybaş’ın “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç bir ressam olan Atiye adındaki bir kadının mistik hikayesini konu ediyor. Ailesi ve sevgilisi Ozan ile mutlu bir yaşamı olan Atiye’nin hayatı, bir gün dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye gerçekleştirdiği ziyaretle bambaşka bir hal alır. Atiye’nin bölgede yaptığı gezi sırasında, Erhan adındaki bir arkeolog, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğuna dair bir sembol keşfeder. Bu gizemli olayın peşine düşmeye karar veren Atiye, kendisine bambaşka bir kapı açan bu antik tapınakta geçmişini aramaya başlar. Atiye, geçmişin kapılarını araladıkça, geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulamaya başlar.

Dizinin son sezon fragmanına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İyi seyirler.

Total
0
Shares
Önceki
Naked Singulartiy
mm

Naked Singularity fragmanı yayımlandı