Balkaya filmi ne zaman çıkacak?

Emin Alper

“Balkaya filminde eşcinsel birlikteliğe yer mi verilecek?” sorusu büyük bir gündem haline geldi. Bu sorunun ardından ise filmin ne zaman çıkacağı ve bunun gibi detaylar oldukça merak edildi.

Emin Alper’a ait olan Balkaya filmi geçtiğimiz sene Cannes Film Festivali’nin ortak yapım platformu L’atelier’ye seçilmişti.

Filmin kadrosundaki isimler ve konusu

Filmde başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un üstleneceği söyleniyor. Selahattin Paşalı, Murat karakterini canlandırırken Ekin Koç ise Emre karakterini canlandıracak. Filmde ufak bir yere atanan başsavcı Emre ve yerel bir gazetenin sahibi Murat’ın arasında geçen hikayeyi izleyeceğiz. Bu iki karakterin arasında homo-erotik bir cinsel gerilim yaşanacağı söyleniyor. Ülkemizde bulunan tabuları yıkmak ve doğrulara dikkat çekmek için ilgi uyandıracağına inanıyoruz. Fakat resmi bir açıklama yapılmamış durumda.

Emin Alper kimdir?

Emin Alper yönetmen ve senaristtir. Emin Alper’in Abluka, Tepenin Ardı ve Kız Kardeşler adında filmleri bulunmaktadır. Kız Kardeşler filmiyle ulusal ve uluslararası birçok ödül almıştır. Ayrıca BluTV platformunda bulunan Alef isimli dizinin yönetmenidir.

Balkaya ne zaman çıkacak?

Emin Alper’in Balkaya filmi, amacı dikkat çekici işlere imza atan senaristlerin yapımlarının hayata geçirmek için gerekli ortaklıkların kurulmasını sağlamak olan L’atelier programına seçilmişti. Merakla beklenen film, seçilmesinden bir yıl sonrasında nihayet izleyiciyle buluşacak. Ancak net tarihi henüz bilinmemekte.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Dizi, film, anime haberleri ve çok daha fazlası için Seyrederiz‘i takipte kalın!

Total
0
Shares
Önceki
Mindhunter

Mindhunter 3. sezon olacak mı?

Sonraki
Çıplak

Çıplak: Ölenle Ölünmez 2. sezon yayımlandı